News

Ogrzewanie i kopanie kryptowalut jednocześnie?

Czytając tytuł w pierwszej chwili może wam wydawać się to niemożliwe. Jednak nic bardziej mylnego! Francuska firma Qarnot dokonała prezentacji urządzenia, które kopie kryptowaluty jednocześnie utrzymując ciepło w domu. Jak wiemy – kryptozja wymaga ogromnej mocy i co za tym idzie wytwarza równie dużą ilość ciepła. Zamiast marnować energię, nagrzewnica komputerowa QC1 ma inne, pożyteczne rozwiązanie.
 
Od 2010r. Qarnot produkuje swoje urządzenia w taki sposób, aby połączyć wieloprocesowe wysokowydajne serwery obliczeniowe z nagrzewnicami elektrycznymi. Głównie kieruje je do firmom z branży nieruchomości, władzom lokalnym, właścicielom budynków, którzy mają chęć umieścić taki grzejnik w swojej posiadłości. Następnie firmy wynajmują serwery do celów przetwarzania danych, np. renderowanie 3D i VFX dla studiów filmowych.
 

techspot.com

 
QC1 Qarnot posiada dwie karty graficzne AMD – Sapphire Nitro oraz Radeon RX580 z 8 GB pamięci VRAM. Są one zaprojektowane do kopania z prędkością 60 MH/s, bez wentylatorów i dysku twardego. Dzięki temu wszystko dobywa się bez najmniejszego hałasu. QC1 generuje ciepło z procesorów graficznych zamiast z procesora – jest to duże udogodnienie. Dzięki temu sprzedaje je bezpośrednio konsumentowi.
 
techspot.com

 
QC1 zajmuje tylko 10 minut. Zapewnia o tym Qarnot. Wystarczy podłączyć kabel ethernetowy, dodać adres portfela Ethereum i nie zostaje nic innego jak tylko czekać, aż waluta cyfrowa zacznie się toczyć. Mamy możliwość monitorowania postępów oraz zwiększanie ogrzewania za pomocą specjalnej aplikacji. Producent zapewnia, że przy obecnych cenach Ethereum użytkownicy mogą spodziewać się zarobków w granicach 120 USD miesięcznie. Warto dodać, że jeżeli mamy taką chęć możemy wydobywać inne krypty.
 
Może wydawać się, że zaoszczędzimy na rachunkach za ogrzewanie to jednak cena grzałki kryptograficznej QC1 kosztuje około 3600 USD i jest już dostępny na zamówienie.
 
Źródło : techspot.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *