Elektronika News

Nowy odtwarzacz Blu-ray Ultra HD od Samsunga

Jako widzowie chcemy oglądać filmy w najwyższej jakości obrazu i właśnie tego oczekujemy od sprzętu, który mamy w salonie. Dziś firma Samsung zaprezentowała nowy odtwarzacz Blu-ray Ultra HD UBD-M8500. Premiera urządzenia odbyła się w Samsung QLED Room – nowoczesnej przestrzeni, gdzie technologia i design idą w parze. Podczas prezentacji można było m.in. zobaczyć, jak na ekranie telewizora Samsung QLED TV znany amerykański klasyk filmowy „Bez Przebaczenia” – już w wersji na Blu–ray UHD – zyskuje dzięki nowej technologii.

 

Nowy odtwarzacz Blu-ray Ultra HD UBD-M8500 wraz z telewizorem UHD przenosi widzów w nowy wymiar doznań audiowizualnych. Urządzenie wyświetla wideo w rozdzielczości Ultra High Definition (4K) i zapewnia 64-krotnie bardziej szczegółowe odwzorowanie kolorów, co wykracza poza możliwości standardowych odtwarzaczy Blu-ray. Na wyjątkową jakość obrazu wpływa także technologia HDR, która odpowiada za odpowiedni kontrast, jasność i nasycenie kolorów. Dzięki funkcji upscallingu, użytkownicy, którzy przez lata zgromadzili bogatą bibliotekę filmową, będą mogli zobaczyć swoje ulubione pozycje w nowej jakości.

Ultra HD UBD-M8500 / fot.prasowe

Samsung UBD-M8500 obsługuje takie formaty, jak Ultra HD Blu-ray, Blu-ray Video, DVD-Video/DVD±R/DVD±RW, Audio CD, a także DivX, AVCHD, MKV, WMV, JPEG, LPCM, AAC, MP3, WMA, ALAC, FLAC, AIFF, WAV. Nowy odtwarzacz wyróżnia się elegancką, minimalistyczną konstrukcją. Charakterystyczne dla tej linii produktów przednie wygięcie sprawia, że UBD-M8500 idealnie komponuje się z zakrzywionymi telewizorami Samsung, w tym z modelami z serii QLED TV z oznaczeniem „C”.

Ultra HD UBD-M8500 / fot.prasowe

Za pośrednictwem platformy Smart Hub, odtwarzacz UBD-M8500 daje dostęp do wielu aplikacji, dostępnych w Samsung Smart TV, takich jak np. Netflix, Amazon Video czy IPLA. Doskonałym uzupełnieniem telewizora Samsung QLED TV i odtwarzacza Blu-ray UHD dla każdego fana filmów w najwyższej jakości jest soundbar Samsung HW-K950 z technologią Dolby Atmos. Zestaw oferuje system 5.1.4, w którym pięć kanałów jest skierowanych w stronę widza, jeden odpowiada za niskie tony, zaś cztery kanały skierowane są ku górze. Dzięki temu dźwięki odbijają się od sufitu i ścian, otaczając widza z każdej strony i zapewniają efekt przestrzennego dźwięku 3D. Soundbar HW-K950 oferuje moc 500W, która wydobywa się z 15 wbudowanych głośników (każdy z własnym wzmacniaczem).

Źródło: Informacja prasowa

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *