Porady okołotechnologiczne

Nowości w telewizorach Sony – BRAVIA XR 2023

Najwyższa jakość obrazu i dźwięku w domowym zaciszu? Teraz jest to możliwe! Sony zaprezentowało cztery nowe modele telewizorów na 2023 rok. Wszystkie są wyposażone w udoskonalone technologie pozwalające na przeniesienie kinowej atmosfery do naszego domu. Poznaj bliżej telewizory Sony BRAVIA XR.

Sony BRAVIA XR – jakie nowości w 2023 roku?

W rodzinie telewizorów Sony BRAVIA XR pojawiły się cztery nowe modele: X95L (Mini LED), X90L (Full Array LED), A95L (QD-OLED) i A80L (OLED). Zostały one wyposażone w najnowocześniejszą technologię – rozwiązania, które sprawiają, że urządzenia dostarczają jeszcze wyższą niż wcześniej jakość obrazu i dźwięku. Co zmodernizowano?

  • Cognitive Processor XR w najnowszej wersji z technologią XR Clear Image – pozwala jeszcze lepiej sterować podświetleniem, m.in. zwiększa jasność i zapobiega powstawaniu poświaty. Dodatkowo ogranicza zakłócenia w obrazach przedstawiających szybki ruch oraz przeciwdziała ich zamazywaniu się.
  • Acoustic Multi-Audio+ – są to dodatkowe głośniki wysokotonowe, które precyzyjnie rozmieszczają tony wysokie, zwiększając tym samym realizm dźwięku. W telewizorze serii X95L dodatkowy głośnik znajduje się w środkowej części bocznych krawędzi telewizora. W seriach A80L i A95L zastosowano natomiast Acoustic Surface Audio+, co oznacza, że do generowania dźwięku wykorzystano powierzchnię całego ekranu.
  • Auto HDR Tone Mapping (automatyczne odwzorowywanie odcieni HDR) i Auto Genre Picture Mode (dostosowywanie trybu obrazu do gatunku) – zapewniają najwyższą jakość obrazu podczas grania i streamingu.
  • Nowe Menu Gra – panel ten pozwala na szybkie zarządzanie istotnymi dla graczy funkcjami, takimi jak adaptacyjne odświeżanie, rozjaśnienie czerni czy wybór jednego z sześciu typów celowników. Telewizor A95L ma też funkcję Multi-View, dzięki której gracz może wyświetlić poradniki i podpowiedzi obok okna, w którym toczy się gra.

Sony BRAVIA XR X95L Mini LED (85″, 75″, 65″)

Telewizory Sony BRAVIA XR X95L są wyposażone w Mini LED. Ta udoskonalona wersja technologii LED oferuje niezwykle precyzyjne podświetlenie strefowe, dzięki czemu obraz wygląda bardzo realistycznie. Dodatkowo wykorzystują one oczywiście Cognitive Processor XR, który uwzględnia wiedzę o działaniu ludzkich zmysłów i analizuje obraz w czasie rzeczywistym. Widz może się cieszyć wyjątkową jasnością, dużym kontrastem oraz naturalną kolorystyką. Warto również zauważyć, że te telewizory są kompatybilne z Google TV, co umożliwia łatwe wyszukiwanie treści i dostęp do ulubionych aplikacji oraz usług streamingowych.

Sony BRAVIA XR X90L Full Array LED (98″, 85″, 75″, 65″, 55″)

Sony BRAVIA XR X90L Full Array LED to doskonały wybór dla osób, które szukają telewizora z doskonałym kontrastem i wyrazistymi kolorami. Jego cechą charakterystyczną jest nawet 30% wzrost jasności w porównaniu z modelem z poprzedniego roku i precyzyjne sterowanie podświetleniem. Jest on też wyposażony w technologię Acoustic Multi-Audio, która zapewnia przestrzenny dźwięk. Technologie XR 4K Upscaling i XR Clear Image przywracają z kolei utracone faktury, osłabiają zakłócenia, zapobiegają zamazywaniu się akcji i interpolują obraz HD do rozdzielczości bliskiej 4K.

Sony BRAVIA XR A80L OLED (83″, 77″, 65″, 55″)

Technologie XR OLED Contrast Pro i XR Triluminos Pro zastosowane w Sony BRAVIA XR A80L OLED sprawiają, że jasność ekranu jest nawet o 10% większa niż w modelu z ubiegłego roku (A80K). Warto też wspomnieć o wyrafinowanym designie telewizorów A80L – metalowa ramka w jednej płaszczyźnie z ekranem dobrze prezentuje w każdym wnętrzu.

Sprawdź wszystkie modele telewizorów Sony OLED: https://scentre.pl/lista/sony/telewizory-oled.html.

Sony BRAVIA XR A95L QD-OLED (77″, 65″, 55″)

Sony BRAVIA XR A95L to telewizor łączący w sobie zalety technologii OLED (organicznych diod elektroluminescencyjnych) i kropek kwantowych. Zastosowano w nim także XR Triluminos Max, dzięki czemu jaskrawość kolorów jest dwukrotnie większa niż w modelu z poprzedniego roku (A95K). Ponadto sterowanie każdym pikselem z osobna pozwala uzyskać czystą czerń, dzięki której obrazy charakteryzują się wyjątkową głębią i szczegółowością.

Artykuł sponsorowany

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *