News

Nowoczesne metody zarządzania? Poznaj je na szkoleniach

Myślisz o wdrożeniu w swojej firmie systemu zarządzania opartego na metodyce w duchu lean? To doskonałe rozwiązanie, ponieważ takie podejścia pozwalają na optymalizację wykorzystania zasobów przedsiębiorstwa i stale poprawiać jakość zachodzących w nim procesów. Jednak aby móc z nich korzystać, trzeba dokładnie zrozumieć zasadę ich działania. W tym celu warto skorzystać z dobrego szkolenia metodyki zarządzania.

Szkolenia z metodyki zarządzania – czego konkretnie dotyczą?

Aby zrozumieć, czemu są poświęcone szkolenia z metodyki zarządzania, warto wyjaśnić samo to pojęcie. Można powiedzieć, że jest to zbiór reguł i procedur, według których ma których funkcjonować organizacja – tak, aby optymalnie wykorzystywała swoje zasoby: ludzkie, materiałowe czy technologiczne. Uporządkowany system działa znacznie wydajniej i przynosi większe zyski. Dlatego coraz więcej firm korzysta z tego typu usprawnień – często zupełnie rewolucjonizują działanie przedsiębiorstwa.

A jakie metodyki są najchętniej wybierane? To przede wszystkim te w duchu lean. Warto wyróżnić m.in.:

  • Kanban – system optymalizacji pracy, opracowany w Japonii w latach 50-tych, który pozwala na wizualizację wszystkich procesów i ich uporządkowanie. Jest wykorzystywany nie tylko w zakładach produkcyjnych. Może być wdrożony w każdej organizacji czy w życiu prywatnym,
  • Just-In-Time – to metodyka koncentrująca się na optymalizacji zarządzania zasobami niezbędnymi do produkcji, tak aby ograniczyć ilość zapasów magazynowych i obniżyć koszty wytwórcze,
  • TQM – to metodyka, która koncentruje się na zarządzaniu jakością, nastawiona na ciągłe doskonalenie procesów.

W tym kontekście warto wymienić też „czysty” lean management oraz BSC, czyli Balanced Scorecard. Każdy z tych systemów wyróżnia się własnym zestawem zasad, które przyswoić pozwalają szkolenia z zarządzania.

Jakie szkolenia z zarządzania warto wybrać?

Jeśli chcesz wdrożyć system oparty o filozofię lean, potrzebne Ci są szkolenia z metodyki zarządzania. Dziś są one dostępne w bardzo szerokim zakresie form i na zróżnicowanych poziomach zaawansowania. Odpowiednie szkolenie z zarządzania znajdzie dla siebie zarówno osoba od zera poznająca świat lean management, jak i doświadczony fachowiec. Listę szkoleń i kursów z zarządzania, trendów w zarządzaniu, rozmaitych metodyk i filozofii zarządzania przedsiębiorstwem znajdziemy na https://eventis.pl/wydarzenia/zarzadzanie, gdzie zgromadzono ponad półtora tysiąca szkoleń z zarządzania.

Co ważne, szkolenia z zarządzania są organizowane w formule otwartej i zamkniętej, a także stacjonarnie i online. Dlatego każdy może znaleźć odpowiednią ich wersję dla siebie. To inwestycja, która się opłaci.

Gdzie szukać szkoleń i kursów?

Szkolenia i kursy znajdziemy między innymi w portalach nazywanych często katalogiem szkoleń, bazą szkoleń czy terminarzem szkoleń. Ich zadaniem jest zgromadzić w jednym miejscu szkolenia, zarówno te online jak i stacjonarne, kursy, warsztaty, konferencje, kongresy, seminaria i tym podobne wydarzenia, których zadaniem jest przekazywanie wiedzy. Pozwala to szybko odnaleźć się w gąszczu ofert szkoleniowych dostępnych na rynku. Bez względu na to gdzie mieszkamy czy pracujemy oraz jakich szkoleń i kursów poszukujemy, dobra baza szkoleń pomoże nam znaleźć je dużo szybciej. Ma ona jeszcze jedno zadanie – szkolenia i kursy mocno różnią się cenami – sprawia to, że czasami bardzo podobne, niemal identyczne, szkolenie lub kurs mogą różnić się ceną nawet kilka razy. Baza pozwala nam łatwiej porównać ceny i dzięki temu uniknąć przepłacania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *