Elektronika Informacje Prasowe News

Nowe produkty od firmy Xiaomi w Polsce

W ofercie firmy CK MEDIATOR pojawiły się urządzenia Xiaomi z linii Eco – m.in. oczyszczacz powietrza Xiaomi Mi Air Purifier 2 oraz inteligentna waga Xiaomi Mi Smart Scale. Produkty są objęte pełnym wsparciem posprzedażowym, w tym 24-miesięczną gwarancją, realizowaną na terenie kraju.

 

Xiaomi Mi Air Purifier 2 to oczyszczacz powietrza o wymiarach 240x240x520 mm i wadze 4,8 kg. Jego zdolność filtrowania wynosi 310 m³/h. Urządzenie najwydajniej będzie pracować w pomieszczeniach o powierzchni od 21 m² do 37 m². Pobór prądu, w zależności od aktywnego trybu, wynosi od 1,5 W do 31 W. Silnik napędzający wentylator został stworzony przez japońską firmę Nidec. Redukuje on hałas do minimum, tj. do poziomu 31 dB.

W urządzeniu zastosowano cylindryczny, 360-stopniowy filtr, w skład którego wchodzą trzy warstwy oczyszczające. Filtr PET odpowiada za usuwanie z powietrza dużych cząstek, m.in. kurzu, pyłów roślinnych i włosów. Filtr EPA eliminuje szkodliwe pyły zawieszone PM 2.5 i PM 0.3 ~ 0.5. Warstwa z węglem aktywnym odpowiada za oczyszczanie powietrza m.in. z formaldehydu, amoniaku i siarkowodoru. Jej zadaniem jest też likwidowanie zapachów. Średnia żywotność filtra waha się od 3 do 6 miesięcy, w zależności od stopnia zanieczyszczenia powietrza. Wymianie podlega cały moduł. Proces ten nie twa dłużej niż 10 sekund.

Oczyszczacz jest wyposażony w łączność Wi-Fi, dzięki której możliwe jest sprawdzanie poziomu zanieczyszczeń, temperatury i wilgotności powietrza w czasie rzeczywistym, za pomocą aplikacji Mi Home. Oprogramowanie pozwala też na stworzenie harmonogramu pracy oczyszczacza (np. automatyczne włączanie/wyłączanie lub przechodzenie w tryb oszczędzania energii), a także przypomina o konieczności wymiany filtra.

W polskiej dystrybucji zadebiutowała też inteligentna waga Xiaomi Mi Smart Scale. Mierzy ona zmiany wagi z dokładnością do 50 gramów, dzięki czujnikowi w kształcie litery G, ze stali manganowej. Waga została pokryta warstwą szkła hartowanego, pod którym znalazł się wyświetlacz, składający się ze 161 diod LED. Do zasilania wykorzystuje 4 baterie AA, które mają pozwolić na rok pracy. Do wymiany danych ze smartfonem wykorzystuje Bluetooth 4.0 i aplikację Mi Fit, która automatycznie rejestruje odczyty, oblicza wskaźnik BMI i przedstawia wyniki na wykresie. Z jednej wagi może korzystać wielu użytkowników, dzięki możliwości stworzenia do 16 indywidualnych profili.

Sugerowana cena detaliczna oczyszczacza powietrza Xiaomi Mi Air Purifier 2 wynosi 799 PLN brutto, a wagi Smart Scale – 169 PLN brutto. W dystrybucji CK MEDIATOR dostępne są również filtry w wersji Enhanced, w cenie 249 PLN brutto. Wszystkie produkty są objęte 24-miesięczną gwarancją producenta, realizowaną na terenie kraju. Aby być pewnym, że produkt pochodzi z oficjalnej dystrybucji i posiada pełne wsparcie w Polsce, należy zwrócić uwagę na hologram CK MEDIATOR.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *