Elektronika Komputery News

IFA 2017: Nowe modele serii Yoga i MIIX laptopów Lenovo

Premiery nowych hybryd Lenovo robią pozytywne wrażenie. Zachodzi nawet podejrzenie, że użytkownicy cenionych laptopów firmy Apple mogą spoglądać z zazdrością na nowe urządzenia.

 
Jedną z najbardziej pożądanych laptopów Yoga może być Lenovo Yoga 920 w specjalnej edycji Star Wars. Notebook posiada konwertowaną konstrukcję o odchylanym o 360 stopni dotykowym ekranem, przez co w bardzo szybki i prosty sposób możemy przekształcić go w tablet. Metalowa obudowa jest niezwykle smukła, a nieziemskie zawiasy wzbudzają zaufanie i dodają elegancji. Ekran to wyświetlacz IPS o przekątnej 13,9 cala i rozdzielczości 4K lub Full HD.  Zaletą jest czas pracy laptopa na jednym ładowaniu. W opcji z ekranem Full HD czas pracy wynosi 15 godzin, a w opcji z ekranem 4K czas pracy wynosi 11 godzin. Podzespoły to m.in. Procesor Intel i7 z możliwością 8, 12 lub 16 GB RAM i dyskami SSD o pojemności 256, 512 lub 1024 GB. Co do kwestii złącz to urządzenie posiada dwa złącza USB-C, jeden USB 3.0 oraz gniazdo słuchawkowe. Całość pracuje pod kontrolą Windows 10. Specjalne edycje powstały przy współpracy z Disneyem i zamiast klapy wykonanej z tafli aluminium mają klapę wykonaną z tafli szkła hartowanego z przepięknymi grafikami. Zresztą zobaczcie sami…
 

lenovo.com

 
lenovo.com

 
Kolejną propozycją dla osób lubiących podróże i szukające ultra mobilny sprzęt jest odświeżona Yoga 720 czyli również konwertowany laptop o ekranie odchylanym o 360 stopni o przekątnej 12 cali. Urządzenie waży 1,15 kg i potrafi pracować na baterii nawet do 8 godzin. Urządzenie pracuje pod kontrolą Windows 10 Home i jest dostępne w kilku wariantach sprzętowych. Każda opcja zawiera procesor Intel i7, pamięci RAM o wielkości 4, 8 lub 12 GB oraz szybkie dysk SSD o pojemności 128, 256 lub 512 GB.
 
ProBIZ.com

 
Ostatnia nowość firmy Lenovo to przysłowiowa wisienka na torcie, która łączy dwa w/w urządzenia w jedno o uniwersalnym przeznaczeniu użytkowania – Lenovo MIIX 520. MIIX 520 to hybryda, która swój wygląd zaczerpnęła od Microsoft Surface. Charakterystyczną cechą jest odłączana klawiatura od 12,2 calowego ekranu pracującego w rozdzielczości Full HD. Całość pracuje również pod kontrolą Windows 10. Akumulator wystarcza na 7 godzin pracy. Gama sprzętowa w tym modelu jest szeroko rozpięta – tutaj z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Procesor firmy Intel z serii Core i3, Core i5 lub Core i7. Pamięć RAM to konfiguracja od 4 do 16 GB oraz dysk SSD od najmniejszego 128 GB wariantu do największej pojemności 1 TB. Zaletą tego urządzenia jest aparat fotograficzny z technologią WorldView Camera – dzięki temu zeskanujemy w 3D dowolny obiekt, po czym będziemy mogli pracować na nim w środowisku Windows 10.
 
ProBIZ.com

 
Przechodząc do meritum całości nowe propozycje Lenovo zawstydzają Macbooki. Nowe urządzenia z Windows 10 zyskują na popularności i są bardzo uniwersalne. Z pomocą jednego urządzenia możemy zastąpić komputer i tablet oraz dopasować wielkość ekranu do własnych potrzeb. Na pochwałę zasługuje również wykonanie i spasowanie elementów oraz innowacyjności rozwiązań, co przekłada się na ogólne zadowolenie z korzystania ze sprzętów marki Lenovo z serii Yoga i MIIX.
 
Źródło: msn.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *