News Telefony

Nokia potrafi powiedzieć przepraszam w stronę swoich klientów

Aktualizowanie telefonu jest bardzo ważne. Niestety nie wszystko zależy od użytkowników. Za rozsyłanie aktualizacji oczywiście odpowiada sam producent, a biedni klienci mogą tylko liczyć z roku na rok, że ich urządzenie również otrzyma wsparcie software. Nie wszyscy producenci zaszczycą swoich klientów tegorocznymi aktualizacjami do Androida 11. Klienci modelu Nokia 9 PureView w ramach rekompensaty za brak takiego wsparcia otrzymają 50% rabatu na nowy smartfon Nokia z systemem Android 11. 

Fińska marka niegdyś kojarzona była z szybkimi aktualizacjami. Dziś już wiemy, że to się zmieniło. Jak to mówią – czasy się zmieniają i dobrym tego przykładem jest ex-flagowiec Nokia 9 PureView zaprezentowana na początku 2019 roku. Telefon miał otrzymać najnowszą aktualizację Androida 11, ale jak się okazuje jej nie otrzyma. Informacja jest pewna, ponieważ pochodzi bezpośrednio od samego producenta.

„Smartfony Nokia powstają, by każdego dnia zapewniać użytkownikom najwyższy komfort obsługi. Jest to dla nas powód do dumy. Dlatego musieliśmy podjąć trudną decyzję, by nie oferować uaktualnienia oprogramowania do systemu Android 11 dla smartfona Nokia 9 PureView. Niezgodności między aparatem a oprogramowaniem doprowadziłyby do pogorszenia komfortu obsługi, co nie spełniałoby naszych wysokich standardów”. 

Obecnie użytkownicy modelu Nokia 9 PureView mogą liczyć na aktualizacje zabezpieczeń. Nie jest to jedna pełna aktualizacja do wersji nowego Androida, a jedynie wymagane zabezpieczenia i poprawki. Dla każdego klienta posiadającego powyższy model producent oferuje 50% zniżki na smartfon Nokia XR20 lub inne urządzenie z serii X, jeśli oczywiście będzie taka dostępność danego modelu. Trzeba przyznać, że to ciekawa propozycja, a sam producent jest bezpośredni i oczywiście szczery, a to się chwali.

Chcąc skorzystać z promocji wystarczy wejść na stronę producenta w celu wypełnienia formularza, podając oczywiście numer imei oraz adres e-mail do kontaktu. W odpowiedzi zwrotnej Nokia wyślę nam instrukcje umożliwiającą odbiór zapowiedzianej zniżki. Pamiętajmy, że nie jest to usterka telefonu, jedynie brak wsparcia do wyższej wersji Androida. Jeśli ktoś będzie chciał mimo wszystko pozostać przy swoim sprzęcie – nic nie stoi na przeszkodzie. A szkoda, bo nowa wersja Androida 11 kusi i to bardzo.

Źródło: Nokia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *