News

Nie tylko etui. Oto jak zabezpieczyć Samsunga Galaxy A50

Nowoczesne smartfony mają wiele zalet, jednak na pewno nie można do nich zaliczyć wytrzymałości. Trudno się temu dziwić, bo zdecydowana większość telefonów, jakie są dostępne w sprzedaży, ma obudowy wykonane ze szkła lub tworzyw o podobnych właściwościach. Jak najlepiej zabezpieczyć urządzenie, by to przetrwało w idealnym stanie przez wiele lat?

Jak przygotować Samsunga Galaxy A50 do ewentualnego upadku z wysokości?

Czasem winowajcą jest zwykły pech, a czasem nasze roztargnienie. Nie zmienia to jednak faktu, że w same tylko wakacje letnie ponad 60 tysięcy smartfonów Polek i Polaków uległo uszkodzeniu mechanicznemu. Najczęstszym winowajcą było wypadnięcie z dłoni lub z kieszeni.

Za dodatkowym zabezpieczeniem przemawia też nauka. Robert Matthews, brytyjski fizyk z Uniwersytetu w Aston stworzył wzór, z którego wynika, że w sześciu przypadkach na dziesięć, smartfon upadnie ekranem do podłoża, co może skutkować „pajączkiem”, który utrudni lub wręcz uniemożliwi korzystanie z urządzenia.

Warto zabezpieczyć każdy telefon. Nie tylko flagowca z najwyższej półki, ale i typowego średniaka jak Samsung Galaxy A50 czy low-enda. Mimo tego, że Galaxy A50 nie jest już najnowszym urządzeniem, to wciąż warto się o niego zatroszczyć.

Etui dla Samsunga Galaxy A50

Mamy tu wciąż cieszący oko, 6,4-calowy ekran Super AMOLED, który pracuje w rozdzielczości Full HD+, a także wydajny procesor – Exynosa 9610 z grafiką Mali G-72 MP3. Nawet dziś, w 2021 roku, 4 GB pamięci RAM i 128 GB na pliki użytkownika to całkiem niezły zestaw, który dla typowych daily usersów zapewni odpowiedni komfort pracy.

Producent umieścił tu także całkiem dobry aparat główny. Jest to trio 25 Mpix + 8 Mpix moduł z szerokim kątem i 5 Mpix obiektyw pomocniczy ze światłem f/2.2. Zarówno w ciągu dnia, jak i w gorszych warunkach oświetleniowych, na przykład pod wieczór, taki zestaw potrafi wygenerować dobrej jakości fotografie.

Android 9 Pie, z jakim debiutował telefon, może już nie należy do najnowszych, ale wciąż jest to software, który znajduje się na wielu innych telefonach różnych producentów. Dzięki zastosowaniu energooszczędnego procesora, z akumulatora o pojemności 4000 mAh można wydobyć całkiem dobry czas pracy na jednym cyklu ładowania.

Ważna jest jakość

Rynek jest pełen folii ochronnych czy dedykowanych szkieł. Część z nich powstaje w fabrykach w Chinach i są to typowe „no-name’y”, które może i są bardzo tanie, ale ich wytrzymałość wzbudza wiele kontrowersji. Niestety, wciąż wybiera je wielu użytkowników. Dlaczego?

Można założyć, że nie zawsze decyduje tylko klucz cenowy. Sporą rolę odgrywa też świadomość konsumencka. Osoby starsze idą do komisu GSM i „po prostu chcą tanie szkiełko”. Nie interesuje ich, czy produkt spełnia normy PZH, a więc czy jego skład chemiczny jest bezpieczny dla naszego zdrowia. A to ma przecież kluczowe znaczenie!

Na szczęście, także wśród sprzedawców, rośnie poczucie odpowiedzialności za klienta i jego telefon. Coraz częściej wybieramy sprawdzonych producentów, jak choćby polską firmę 3mk.pl. Działa ona na rynku od ponad 15 lat i przez ten czas zyskała sobie bardzo duże grono zwolenników.

folia ochronne dla Samsunga Galaxy A50

Producent ma swoje linie montażowe w Polsce, co zapewnia najwyższą jakość oferowanych produktów oraz spełnienie wielu rygorystycznych norm z zakresu bezpieczeństwa, jakości produktu czy jego składu chemicznego. Zestaw ochronny, na jaki składa się etui i dedykowane dla Galaxy A50 szkło ochronne w sklepie 3MK to wydatek rzędu 100 złotych – https://sklep.3mk.pl/galaxya50. Warto pamiętać o tym, że koszt wymiany uszkodzonego ekranu może być nawet pięciokrotnie wyższy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *