Internet News Rozrywka

Netflix, Showmax i inne serwisy VoD bez blokad na terenie UE

Unia Europejska wprowadziła nowe prawo, które użytkownikom daje możliwość dostępu do serwisów VoD bez blokad regionalnych. Oznacza to, że np. wyjeżdżając na wakacje za granicę Polski do kraju, który jest członkiem UE będziemy mogli oglądać filmy i seriale w ten sam sposób, gdybyśmy znajdowali się w Polsce.

Nowe prawo weszło w życie 1 kwietnia 2018 roku i określa ono zasady związane z dostępem do usług z mediami cyfrowymi. Nowe prawo obejmuje usługi takie jak: Showmax, HBO Go, Netflix i wiele innych, które odtąd nie są objęte już blokadami regionalnymi.

W praktyce oznacza to, że wyjeżdżając poza granicę naszego Państwa mamy zapewniony taki sam dostęp do treści oferowanych przez serwisy VoD jak byśmy znajdowali się w Polsce. Takie same zasady dotyczą zawartości biblioteki multimediów, tutaj możemy być pewni, że będąc za granicą nie zobaczymy informacji wyświetlanych w innym języku niż polski.

Zmiany wprowadzone przez Unię Europejską powinny ucieszyć większość osób należy jednak dodać, że nowo wprowadzone zasady nie obejmują darmowych usług. W tym przypadku to dostawca ma decydować o tym czy chce się dostosować do nowego prawa, czy też nie chce tego robić.

Źródło: engadget.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *