News

Naprawa laptopów MacBook nie jest taka prosta. Trzeba wiedzieć z jakich narzędzi korzystać

Nie każda naprawa urządzenia Apple jest prosta. Nie rozchodzi się tylko o wiedzę, ale również narzędzia. Niektóre komputery MacBook mają specyficzne narzędzia np. śrubokręty. Nieodpowiednie wkrętaki mogą doprowadzić do uszkodzenia śrubek lub nawet urządzenia. 

Niestety marka Apple jest dość specyficzna. Nie chodzi tutaj o same produkty, ale również podejście do obsługi serwisowej. Oprócz dość trudnych schematów i „wnętrzności” urządzeń do wszelkich napraw wymagane są bardzo specjalistyczne narzędzia. Idealnym przykładem jest urządzenie Macbook Pro 13 Retina Late 2012, gdzie do odkręcenia dolnej pokrywy wymagany jest specjalistyczny śrubokręt. Nie chodzi to, że nie można go kupić. Chodzi o informacje jaki to dokładnie model śrubokręta.

W zasadzie każdy serwis MacBook Warszawa wie, że do odkręcenia pokrywy w powyższym modelu powinniśmy użyć śrubokręta Pentalobe 1.2. Te utrudnienia w informacjach dla klientów końcowych mają być „zachętą” do skorzystania z obsługi serwisowej w punkcie producenta lub innym serwisie wyspecjalizowanym do takich napraw. Posiadającym nie tylko wiedzę, ale również narzędzia.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *