Komputery News

Najmniejszy PC z największą mocą – Lenovo ThinkStation P320 Tiny

Tiny to imponujących rozmiarów komputer stacjonarny, który pozwala na uzyskanie ogromnej mocy obliczeniowej. Urządzenie ma wejść na rynek już na początku lipca 2017 roku, a jego cena za podstawową konfigurację ma wynosić zaledwie 799 dolarów.

 
Firma Lenovo w projekcie postawiła na minimalizm i wydajną pracę całego systemu komputerowego. Sprzęt dedykowany jest dla przedsiębiorstw gdzie ilość miejsca jest ograniczona, a estetyka musi iść w parze z wydajnością. To, co w głównej mierze charakteryzuje ThinkStation P320 to możliwość pracy na wielu monitorach. Jednostka o rozmiarach 1,4×7,2 cala i wadze 2,9 funta oferuje najnowszej klasy procesor Intel Core i7-7700 za układ graficzny odpowiada NVIDIA Quadro P600 wspierana przez pamięć RAM DDR4 do 32 GB. Za pamięć na dane ma odpowiadać szybki dysk SSD o maksymalnej wielkości 2 TB. Jednak wszyscy wiemy, że serce to nie wszystko liczy się funkcjonalność. Urządzenie zostało wyposażone w 6 portów USB w wersji 3.0, gigabajtową kartę Ethernet, 4 porty mini-DisplayPort i 2 pełnowymiarowe wersje portu DisplayPort. Ta specyfikacja czyni Tiny najbardziej wydajnym i najmniejszym komputerem typu desktop przeznaczonym dla średnich i większych przedsiębiorstw. Jako sprzęt konkurencyjny dla prezentowanego komputera mogą być jedynie HP Inc i Dell EMC.

Lenovo.com

Lenovo ThinkStation P320 Tiny ma być dostępny już na początku lipca. Jego sprzedaż ma odbywać się za pośrednictwem Lenovo w ramach usługi finansowania, wdrażania i zarządzania za comiesięczną opłatę z tytułu eksploatacji sprzętu.

Źródło:itworld.com

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *