News

Najlepsze wagi łazienkowe od Xiaomi – przegląd popularnych modeli

Klasyczne wagi łazienkowe mają tylko jedną funkcję – precyzyjnie określają, ile waży dana osoba czy rzecz. Chociaż i z tą dokładnością w ich przypadku może być bardzo różnie. Obecnie dostępne są nowoczesne urządzenia, które poza ważeniem ułatwiają również dbanie o zdrowie i smukłą sylwetkę. Jakie jeszcze funkcje mają takie sprzęty? Sprawdziliśmy kilka wag Xiaomi.

Wagi naszych czasów

Klasyczne wagi były i są dosyć ciężkie, mogą nawet wydawać hałas, ale przede wszystkim niektóre z nich są mało precyzyjne. Często są one nazywane modelami retro. Oczywiście rozwiązania te nie są pozbawione plusów. Przede wszystkim mają prosty mechanizm działania i wykazują odporność na wodę. Są to produkty, które mogą służyć użytkownikom nawet przez kilkadziesiąt lat. Natomiast ich dużym minusem jest brak precyzji – mówi się, że takie wagi mogą podawać wynik o nawet 1 kg niezgodny z prawdą, ale fakty są takie, że różnice mogą być jeszcze większe. Sprzęty te nie są również wyposażone w żadne funkcje dodatkowe. Obecnie zdecydowanie popularniejsze są elektroniczne wagi, które nie tylko dają wiele możliwości, ale również mogą stanowić dekorację wnętrza – nie są elementem wyposażenia, który trzeba schować do szafki. W ofercie Xiaomi znajduje się kilka wag o bardzo atrakcyjnych parametrach. Zapoznaj się z ofertą inteligentnych wag Xiaomi na stronie oficjalnego resellera mi-store.pl.

  1. Xiaomi Mi Smart Scale 2 – bardzo tanie rozwiązanie, które dostępne jest już w cenie poniżej 100 zł, a zapewnia bardzo duże możliwości. To przede wszystkim bardzo precyzyjne urządzenie, które zauważy zmianę wagi nawet o 50 g. Oznacza to, że sprzęt ten odnotowuje zmianę masy nawet po zjedzeniu niewielkiego posiłku. Taki efekt możliwy jest dzięki czujnikowi ze stali manganowej. Wystarczy sparować sprzęt z aplikacją Mi Fit, żeby móc obserwować wyniki poszczególnych pomiarów i sprawdzać, jak zmienia się nasze ciało. Urządzenie jest wyposażone w funkcję inteligentnego określania wagi dla danego typu sylwetki. Sprzęt weźmie pod uwagę wzrost, wiek, wskaźnik BMI, ale również inne dane, gdyż tylko na takiej podstawie można określić wagę optymalną. Co ciekawe, to urządzenie może obsługiwać do 16 członków rodziny i rozpoznawać ich na podstawie danych ciała. Można również skorzystać z trybu gościa i ważenia bez zapisu danych. Konstrukcja jest wykonana ze szkła hartowanego. Wyświetlacz uaktywni się dopiero wtedy, kiedy korzystający na nim stanie – wówczas wyświetli się jego waga. Po zejściu z urządzenia wyświetlacz zgaśnie. To sposób na oszczędzanie baterii – sprzęt wymaga 3 baterii AAA. Jeśli chodzi o zakres ważenia, to wynosi on od 100 g do 150 kg.
  2. Xiaomi Mi Composition Scale – to kolejny sprzęt dostępny na https://mi-store.pl. To już waga dla wymagających, gdyż umożliwia ona kontrolowanie aż 10 różnych parametrów ciała. Mowa o wadze mięśniowej, wadze kostnej, podstawowym metabolizmie, wadze i ocenie ciała, poziomie tłuszczu, zawartości wody, poziomie trzewnej tkanki tłuszczowej, BMI. To urządzenie również można połączyć z aplikacją Mi Fit i archiwizować w ten sposób dane o swoim ciele oraz obserwować, jak zmieniały się one z upływem czasu. Tak samo jak Mi Smart Scale 2 ta waga również zapisuje dane do 16 użytkowników i rozpoznaje ich automatycznie. Obudowa sprzętu została wykonana ze szkła hartowanego. Umieszczono na nim antypoślizgowe wykończenia, żeby korzystanie z niego było bezpieczne. Wyświetlacz aktywuje się dopiero, gdy użytkownik stanie na urządzeniu – wtedy po chwili pojawi się jego waga. Co więcej, jasność wyświetlacza jest automatycznie dopasowywana do aktualnych warunków. Zakres ważenia wynosi w tym przypadku od 5 do 150 kg, a sprzęt wymaga do zasilania 4 baterii AAA.
  3. Xiaomi Mi Body Composition Scale 2 – to urządzenie, które w połowie lipca 2020 roku kosztowało w oficjalnym sklepie Xiaomi ponad 100 zł. Tak naprawdę produkt ten zapewnia pod wieloma względami rozwiązania bardzo podobne do tych, o których wspomnieliśmy, opisując pozostałe modele wag tej firmy. Mi Body Composition Scale 2 charakteryzuje prosty, estetyczny, nowoczesny wygląd, a w obudowie urządzenia został ukryty wyświetlacz LED. Ta waga jest w stanie bardzo precyzyjnie określić masę ciała – z dokładnością do 50 g. Dzięki czujnikowi BIA sprzęt odczytuje kilkanaście parametrów, które opisują stan naszego ciała, w tym: wagę, wskaźnik idealnej masy, masę kości, wskaźnik tkanki tłuszczowej, wskaźnik trzewnej tkanki tłuszczowej i nie tylko. To urządzenie, którego można używać nie tylko do sprawdzania masy człowieka, ale również do ważenia np. owoców czy warzyw. Także i w tym przypadku wagę można połączyć z aplikacją Mi Fit, a dzięki technologii Bluetooth 5.0 dane są szybko przesyłane. Urządzenie może zapamiętać informacje o 16 osobach, ma również tryb gościa, dzięki któremu możliwe jest ważenie się bez zapisu wyników. Zakres ważenia tego urządzenia wynosi od 100 g do 150 kg, a do zasilania potrzebne są 4 baterie AAA. Do wykonania rozwiązania użyto takich materiałów jak szkło, ABS i aluminium.
  4. Xiaomi Mi Smart – ten sprzęt również jest w stanie identyfikować wagę z dokładnością do 50 g. Zakres ważenia wynosi w tym przypadku od 5 do 150 kg. Waga wylicza BMI oraz może identyfikować do 16 użytkowników. Także i w tym przypadku urządzenie można połączyć z aplikacją Mi Fit, która umożliwia śledzenie postępów użytkowników. Sprzęt obsługuję technologię Bluetooth 4.0, która gwarantuje wystarczającą szybkość transferu danych do aplikacji.

Wybierając wagę, warto sugerować się przede wszystkim jej funkcjami, parametrami i wyglądem. Różnice w cenach opisanych urządzeń są niewielkie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *