Porady okołotechnologiczne

Najciekawsze medale ze Skarbnicy Narodowej. Opinie i wybór redakcji

Skarbnica Narodowa oferuje ciekawe medale, które będą stanowić interesujący wkład w kolekcję numizmatyczną każdego zainteresowanego. Jakie są najciekawsze pozycje w ofercie Skarbnicy? Sprawdzamy!

Na stronie skarbnicanarodowa.pl znajdziemy wiele interesujących medali, które uświetnią kolekcję nawet najbardziej wymagającego numizmatyka. Są świetnie wykonane i stanowią niematerialną wartość dla kolekcjonerów. Z całej kolekcji Skarbnicy Narodowej, wybraliśmy z nich kilka wartych rozważenia w kwestii powiększenia swoich zbiorów.

Jakie są najciekawsze medale Skarbnicy?

Medale Okolicznościowe to nie lada pamiątka, związana z wieloma wydarzeniami historycznymi czy postaciami, które na stałe zapisały się w kanonie świata czy Polski. Na stronie Skarbnicy Narodowej znajdziemy medale wybite na rocznicę takich osób i zdarzeń jak Jan Paweł II, historia Godła Polski, medal generała Dąbrowskiego czy 10 Dekad Niepodległości.

Nie zabraknie też pozycji dla fanów orderów. Wśród nich jest między innymi platerowany Order Maltański, Order Złotego Runa czy Order Wschodzącego Słońca.

Sfera profanum i sacrum

Wspomniane medale mogą być przeznaczone dla osób, które cenią sobie wartość religijną swojej kolekcji. Stąd ciekawą opcją będzie przepiękny medal z wizerunkiem Jezusa Chrystusa, powołanie do świętości Jana Pawła II, Najważniejsi Święci Kościoła Katolickiego czy połączenie sfery sacrum i profanum na okolicznościowym medalu Quo Vadis.

Szeroki wybór powinien zainteresować wielu numizmatyków. Powyższe, wybrane przez nas medale mają wyłącznie charakter subiektywny. Jeszcze wiele innych pozycji może wzbudzić zachwyt. Swoją kolekcję uzupełnia zarówno osoby ukierunkowane na konkretną tematykę (np. związaną z najważniejszymi pozycjami w polskiej i światowej literaturze, z odzyskaniem przez Polskę niepodległości, z osobą Józefa Piłsudskiego czy pozostałe), jak i dla kolekcjonerów zainteresowanych po prostu wyjątkowymi medalami czy monetami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *