Aktualizacje News

Nadchodzi Android 10. Znamy datę premiery nowego systemu

Programiści Google nie próżnują. Największy na świecie przeglądarkowy gigant, ojciec „zielonego robocika” właśnie planuje premierę Androida 10. Wraz z prezentacją dowiemy się nieco więcej na temat systemu z numerem 10.

 

Z pewnością zaskoczyło Was dlaczego napisałem Android 10, zamiast jakiegoś słodziaka w nazewnictwie? Otóż jest to pierwsza zmiana, Google postanowiło zrezygnować z nazwy słodkich przysmaków. Oprócz nowej nazwy, poznaliśmy również za pośrednictwem portalu PhoneArena datę premiery Androida 10. Jak się okazuje będzie to 3 wrzesień, co oznacza, że premiera już bardzo blisko.

Potwierdzenie daty premiery Android 10 / fot.PhoneArena

Dla większości użytkowników przeróżnych smartfonów mam dobre wieści. Nie ujrzymy szybko aktualizacji do Androida 10. Wyjątkiem będą oczywiście urządzenia z rodziny Google Pixel, takich jak 2, 2XL, 3, 3XL, 3a, 3a XL. Nie powinno to nikogo dziwić, w końcu są to urządzenia od samego autora tegoż systemu. Z informacji od PhoneArena wiemy również, że Xiaomi wersję nakładki MIUI współpracującą z Androidem 10 zacznie udostępniać w czwartym kwartale 2019 roku. Wyjątkiem będzie „flagowiec” Mi 9, którego aktualizacja powinna przywitać bardzo szybko. Osobiście podejrzewam, że mowa tutaj o większości urządzeń z rynku Open Market. Smartfony sprzedane u operatorów będą musiały poczekać. Z kontrowersyjnych marek, czyli firmy Huawei mającej na pieńku z Amerykanami o dziwo system Android 10 zawita już 8 września, niestety będą to ostatnie flagowce Huawei P30 oraz P30 Pro. Rodzina Mate 20 i Mate 20 Pro może oczekiwać aktualizacji dopiero w drugiej połowie września.

 

Nokia HMD Global / fot.Juho Sarvikas – @sarvikas twitter

Z pewnością wielu klientów Noki również wyczekuje nowinek i przecieków odnośnie aktualizacji. W tym przypadku wiedzą pochwalił się sam producent wskazując, że Androida 10 na początku otrzymają Nokia 9 PureView, Nokia 8.1 i Nokia 7.1. Pisząc na początku mam na myśli czwarty kwartał 2019 roku. Jeśli chodzi o użytkowników Nokia 5.1, Nokia 3.1, Nokia 2,1 i Nokia aktualizacje dla nich będą dostępne dopiero w okolicach Q2 2020. W przypadku reszty telefonów, czyli Nokia 8 Sirocco, Nokia 5.1 Plus, Nokia 1 Plus, Nokia 4.2, Nokia 3.2, Nokia 3.1 Plus i Nokia 2.2 oprogramowanie zostanie dostarczone w pierwszym kwartale 2020 roku.

Źródło: PhoneArena, Gsmarena

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *