News

Na czym polega pozycjonowanie i jakie przynosi korzyści?

Bardzo dużo mówi się na o tym, jak ważne jest odpowiednie pozycjonowanie stron. Niewiele osób jednak wie, na czym tak naprawdę ono polega i jakie może przynosić korzyści. Tematyką pozycjonowania najczęściej zaczynają się interesować osoby, które potrzebują wypromować w sieci swoją firmę lub stronę.

Przygotowaliśmy dla Was kilka podstawowych informacji na temat pozycjonowania. Jeśli jednak chcielibyście bardziej zagłębić się w ten temat, koniecznie zajrzyjcie na bloga prowadzonego przez firmę https://optimamedia.pl/.

Czym jest pozycjonowanie?

Pozycjonowanie stron internetowych, znane również jako SEO to szereg działań, które wykonuje się w celu uzyskania możliwie najwyższej pozycji pośród bezpłatnych wyników wyszukiwania w Google. Dlaczego to tak ważne? Z przeprowadzanych badań wynika, że jeśli Twój potencjalny klient będzie szukać treści w internecie, to w 97% przypadków użyje wyszukiwarki Google. GdyTwoja strona znajdzie się na wysokiej pozycji, znacznie zwiększysz szansę na to, że trafi on właśnie do Ciebie. Dlatego też właściciele stron firmowych, sklepów internetowych, czy blogów powinni dbać o odpowiednią optymalizację strony oraz treści.

Od czego zależy pozycja strony? Na wyniki wyszukiwania wpływ ma kilkaset czynników rankingowych takich jak na przykład: treści na stronie, czy szybkość jej działania. O ostatecznej kolejności wyświetlania decydują zaawansowane algorytmy Google.

Czy nowa strona może dostać się do TOP 10 w Google?

Jeśli prowadzisz sklep internetowy, stronę firmową lub bloga z pewnością wiesz, jak dużą masz konkurencje. W sieci istnieje wiele różnych stron internetowych, których tematyka bardzo często się pokrywa. Dlatego jeśli w sieci pojawi się nowa strona internetowa, to na początku nie będzie ona widoczna w wynikach wyszukiwania, a nawet jeśli to na dalekich pozycjach. Google przede wszystkim umieszcza wysoko strony, które posiadają odpowiednio dużo treści oraz linków zewnętrznych. Zdaniem Google mają one większą wartość dla użytkowników niż nowo powstałe serwisy. To jednak nie oznacza, że nowa strona nie może trafić do top 10, które mieści się na pierwszej stronie wyników wyszukiwania. Większość użytkowników Google nie dociera już na drugą stronę, przez co strony na dalszych pozycjach zwyczajnie są dla nich niewidoczne. Warto jednak pamiętać o tym, że pozycjonowanie to proces czasochłonny, którego efekty są widoczne dopiero po pewnym czasie. Jest to jednak zdecydowanie najlepsza forma na pozyskanie darmowego ruchu na stronie.

Pracując nad pozycjonowaniem strony internetowej, należy przede wszystkim skupić się na odpowiedniej optymalizacji technicznej, stworzeniu unikalnych treści oraz pozyskaniu linków zewnętrznych. Na tym jednak nie koniec, gdyż pozycjonowanie wymaga ciągłej pracy nad dopasowywaniem strony oraz treści pod najnowsze wymagania wyszukiwarki. Dlatego też jeśli nie mamy odpowiedniej wiedzy, lub czasu powinniśmy rozważyć zatrudnienie firmy, która się w tym specjalizuje.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *