Myszka gamingowa – jaki sensor wybrać?
Informacje Prasowe News

Myszka gamingowa – jaki sensor wybrać?

Jednym z kluczowych elementów myszki jest sensor. Jest to serce całego urządzenia i jednocześnie najbardziej zaawansowany mechanizm gryzonia. Na rynku znajdziemy wiele różnorodnych sensorów optycznych oraz laserowych, które różnią się między sobą w znaczący sposób.

Sensor optyczny czy laserowy?

Ogólnie uważa się, że sensory laserowe są o wiele bardziej precyzyjne, a przez to oferują lepsze parametry użytkowe myszy. Nie jest to w pełni zgodne z prawdą, ponieważ najlepszy sensor optyczny będzie nieporównywalnie lepszy od najgorszego sensora laserowego. Sensory optyczne w ogólnym rozrachunku zapewniają większą precyzję przy większej czułości, natomiast sensory optyczne lepiej radzą sobie przy niższych czułościach. Warto nadmienić, że wielu zawodowych graczy gra na niskich czułościach oscylujących w granicach 400 – 800 DPI, przy czym żaden  e-sportowiec nie przekracza DPI 2000. Poniżej charakteryzujemy kilka najpopularniejszych sensorów obecnych na rynku, w które zaopatrywana jest niejedna profesjonalna myszka dla gracza.

Polecane sensory optyczne

Do godnych polecenia sensorów optycznych należy zaliczyć: PMW3310, PMW3360-66, TrueMove3, Avago S3988, PMW3389, czy HERO.

Pixart PMW3310

Przez długi czas był to najlepszy sensor optyczny na rynku, który został pokonany przez swojego następcę – PMW3360/60. Czujnik PMW3310 jest niezwykle popularny i można go znaleźć w wielu myszkach z wyższej półki jakościowej. Jedną z jego podstawowych wad jest marginalna akceleracja pozytywna, a drugim problemem, z którym boryka się sensor, jest rzadkie gubienie ścieżki kursora.

Pixart PMW3360/66

Sensory serii Pixart PMW3360 – 3360 to obecnie jedne z lepszych sensorów optycznych na rynku. Są wolne od wad i zapewniają bardzo dużą precyzję podczas grania na niskich czułościach. Można spotkać je w najpopularniejszych myszach z najwyższej półki jakościowej.

Avago S3988

Avago oferuje porównywalną specyfikację do Pixart PMW3310. Jest to jeden z lepszych sensorów, który zapewnia wysoką prędkość maksymalną i brak akceleracji. Poza tym oferuje niski LOD. Czasem jednak sensor Avago S3988 cierpi na tzw. smoothing – pływanie kursora. Niemniej jednak jest to kolejny udany sensor, który zaskarbia serca profesjonalnych graczy.

Polecane sensory laserowe

Jednymi z godnych polecenia sensorów laserowych są modele: A9500, A9800, A9808 i A9818.

Avago 9500

Jest to jeden z ciekawszych sensorów do grania w strategie, gry MMO, czy RPG. Cechuje go nieznaczna akceleracja, co przy graniu na średnim ustawieniu DPI jest raczej niezauważalne. Poza tym A9500 cierpi na delikatny smoothing. Poza tym sensor oferuje odpowiednią prędkość maksymalną i dobrą precyzję.

Avago 9800

A9800 to ulepszona wersja modelu A9500. Zapewnia on wyższą prędkość maksymalną, mniejsze opóźnienie ruchów, a także mniejszy smoothing i niższe prawdopodobieństwo występowania akceleracji – zarówno pozytywnej, jak i negatywnej.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *