Gadżety MWC 2017 News

MWC 2017: Samsung Gear VR z kontrolerem zaprezentowany

Nie tylko telefony zostały zaprezentowane podczas targów MWC. Samsung, który ma w zanadrzu jeszcze wiele niespodzianek prezentuje nam akcesorium, którym możemy wejść w świat wirtualnej rzeczywistości. Poznajcie Samsung Gear VR.

 

Ergonomiczny kontroler o zaokrąglonym kształcie zaprojektowano tak, by w łatwy sposób można nim było sterować. Zapewnia on lepszą interakcję przy zminimalizowanych ruchach ręki i głowy. Dodatkowo kontroler oferuje:

Zróżnicowane interfejsy wejścia zapewniające lepsze wrażenia z użytkowania – Touchpad zapewnia szybszy wybór i interakcję z aplikacjami VR za pomocą różnorodnych ruchów, w tym m.in. wskazywania czy przeciągania i upuszczania, natomiast Trigger pozwala na łatwiejsze uruchomienie opcji w trakcie gry.

Przyciski Home, Volume i Back – Dzięki podstawowym przyciskom sterującym użytkownicy mają pod ręką wszystko, czego potrzebują, i dzięki temu mogą się skupić na wciągającej rzeczywistości wirtualnej.

Pasek na nadgarstek – Nawet przy bardzo aktywnym ruchu pasek na nadgarstek zapewnia pewny uchwyt.

– Firma Samsung pozostaje skoncentrowana na wyznaczaniu standardów w dziedzinie rozwiązań VR, czyniąc te urządzenia jeszcze bardziej dostępnymi i zaawansowanymi – mówi Younghee Lee, Vice President of Mobile Communications Business w Samsung Electronics. Gear VR z kontrolerem rozszerza nasz ekosystem VR, i pozwala użytkownikom jeszcze bardziej zagłębić się w wirtualnym świecie VR, bez względu na to, czy używają oni urządzenia do grania, czy do oglądania filmów – dodaje Younghee Lee.

fot.prasowe

W celu pogłębienia wrażeń z oglądanych treści Gear VR z kontrolerem wyposażono w 42 mm soczewki o polu widzenia 101 (FOV), a także zaawansowaną technologię korekty zniekształceń, aby uniknąć choroby lokomocyjnej. Samsung Gear VR z kontrolerem będzie wyposażony w port micro USB i USB typu C, a także spejcalny pasek utrzymujący kontroler gdy nie jest on używany. Najnowszy model Samsung Gear VR jest kompatybilny z Galaxy S7, S7 Edge, Galaxy S6 Edge+, S6, S6 Edge oraz Galaxy Note 5.

Źródło: Informacja prasowa

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *