Aplikacje Komputery News

Możemy być dumni z naszych programistów

Skoro granie na komputerze nazywamy już od jakiegoś czasu esportem, to czy programowanie również możemy tak traktować? Jeśli tak, to właśnie jesteśmy w najlepszej trójce na świecie ze złotym medalem w jednej z dyscyplin.

 

Analizy HackerRank wyłoniły światowych liderów programowania, nam przypadło 3. miejsce. Możemy być bardzo dumni z wyniku naszych programistów, ponieważ wyprzedziły nas tylko Chiny z populacją ponad miliarda ludzi oraz 144-milionowa Rosja. Wśród 38 milionów z nas są jedni z najlepszych programistów na świecie.

fot. hackerrank.com
fot. hackerrank.com

HackerRank to platforma dla programistów, na której mogą oni rozwiązywać różne zagadki oraz wykonywać przygotowane dla nich zadania. Oczywiście uczestnictwo w tego typu ćwiczeniach niesie ze sobą korzyści – z HackerRank korzystają jedne z największych firm IT, w tym chociażby Facebook. Uczestnicy mogą więc zostać nagrodzeni ofertą pracy na bardzo wysokim poziomie.

Pracownicy owej platformy postanowili stworzyć ranking krajów z najlepszymi programistami. Wyniki powstały w oparciu o prawie półtora miliona wyzwań podejmowanych przez 300 ludzi z całego świata. Wszystko zostało podzielone na łącznie 15 „dyscyplin”, między innymi algorytmy, zadania matematyczne, sztuczną inteligencję, bezpieczeństwo i kilka popularnych języków programowania.

fot. hackerrank.com
fot. hackerrank.com

Nasi rodacy stanęli na podium w trzech dyscyplinach – algorytmach oraz języku Java i Python, zdobywając dwa srebra oraz jedno złoto. Dumni możemy być szczególnie ze złotego medalu w programowaniu w środowisku Java, ponieważ obecnie jest to najpopularniejszy język programowania. Polak potrafi!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *