Avtek logo
Artykuły News

Monitory interaktywne – dla kogo, po co i dlaczego?

Monitory interaktywne to wciąż nisza w naszym kraju. Ten typ produktów jest skierowany do konkretnej grupy odbiorców. Są to placówki edukacyjne, oraz biura średniej wielkości firm, dużych spółek, korporacji oraz instytucji państwowych.

Bo po co jednoosobowej firmie taki monitor? Te stosowane są coraz częściej w „huddle room’ach”, czyli niewielkich i nowoczesnych salkach konferencyjnych. Są nieco droższym rozwiązaniem niż tablice interaktywne i nie każda firma może na start pozwolić sobie na takie urządzenie. Monitory interaktywne zdecydowanie ułatwiają pracę – przyśpieszając ją i powodując, że ta staje się przyjemniejsza. Tego rodzaju rozwiązania dają nam znacznie więcej możliwości niż zwykłe monitory, czy właśnie tańsze tablice interaktywne. Dobrze wykorzystane potrafią ułatwić pracę w grupie i pozwolą lepiej przedstawić daną ideę.

Czym dokładnie są monitory interaktywne?

Najprościej mówiąc, to takie duże tablety z o wiele większą mocą obliczeniową. Bardzo duże tablety, które często przypominają swoją wielkością telewizory. Pozwalają na wyświetlanie oraz jednoczesne notowanie, czy też edycję wyświetlanych treści. Większość z nich ma wgrany system Android, przez co pliki mogą być łatwo przenoszone i wyświetlane przez pendrive, czy jakikolwiek inny nośnik, a przy odrobinie kombinacji i użyciu komputera OPS, bądź zwykły komputer stacjonarny lub laptop. Możemy na nie wgrać system Windows oraz stworzyć z takowego monitora pełnoprawną jednostkę. Aktualnie standardem są matryce wykonane w rozdzielczości 4K/UHD, dzięki czemu wyświetlany obraz jest bardzo ostry i niezwykle wyrazisty. Dodatkowo wyposażone są w filtry antyodblaskowe, filtry niebieskiego światła oraz szerokie kąty widzenia – to wszystko znacząco redukuje zmęczenie wzroku, a jednocześnie umożliwia świetną widoczność w jasnych pomieszczeniach.

Firma Avtek (właściciel – ViDiS SA) w naszym kraju zasłynęła z produkcji dobrych jakościowo i przystępnych cenowo produktów przeznaczonych na rynek edukacyjny – są to m.in. monitory interaktywne, ekrany czy specjalne uchwyty dla projektorów produkowanych przez chociażby właściciela marki, firmę ViDiS SA. Z tego też powodu tym razem to ofertę tej firmy rozpatrzymy.

Avtek Touchscreen 5 Lite

Monitory z serii Touchscreen 5 Lite posiadają panele 4K@60Hz, są wyposażone w Androida w wersji 7.0 oraz rozpoznają 20 poziomów nacisku na matrycę. System można zaktualizować bezpośrednio przez internet – nie potrzeba do tego systemu wgranego na nośnik. Na pokładzie monitora znajdziemy chociażby dwa 8-śmio watowe głośniki. Wyjścia wideo jakie mamy do dyspozycji to 2xHDMI (prawdopodobnie w wersji 2.0) oraz VGA w wersji D-Sub 15. Ten model oferowany jest w rozmiarach 55”, 65”, 75”, 86”, a matryca ma ponoć wytrzymać 30.000 godzin. Na produkt udzielana jest 2 letnia gwarancja.

Avtek Touchscreen 5 Lite
fot. Avtek, model Avtek Touchscreen 5 Lite

Avtek Touchscreen 5 Connect

Seria Connect różni się tym od modelu Lite, iż posiada wydłużoną żywotność matrycy do 50.000 godzin, aż 5-cio letnią gwarancję, głośniki w konfiguracji 2×16 watów, dodatkowe wyjście HDMI oraz moduły Wi-Fi czy Bluetooth. W tym przypadku monitory są dostępne w wariantach 65”, 75” oraz 86”.

Avtek Touchscreen 5 Connect
fot. Avtek, model Avtek Touchscreen 5 Connect

Avtek Touchscreen 5 Connect+

Seria Avtek TouchScreen 5 Connect+ to ulepszona wersja modelu TouchScreen 5 Connect oferująca jeszcze większą wszechstronność. Użyty system to Android 8.0 pozwalający na zainstalowanie jeszcze większej ilości wymagających aplikacji. Model ten jest wyposażony w technologię „Optical Bonding”, która znacznie zwiększa komfort pisania oraz nanoszenia notatek. Dostępne rozmiary monitora to 65”, 75” oraz 86”.

Avtek Connect Plus
fot. Avtek, model Avtek Touchscreen 5 Connect+

Avtek TouchScreen 5 Businnes

Jest to tak naprawdę bardziej dopakowana wersja Lite w mocniejszymi głośnikami, 15W subwoofer’em, modułami Wi-Fi oraz Bluetooth. Dodatkowo podobnie jak w modelu Connect+ została znacząco poprawiona metoda pozwalająca na bardziej naturalne odwzorowanie dotyku, teraz matryca potrafi rozpoznać nawet położony na niej obiekt i w miarę potrzeb go zignorować – oznacza to, że na monitorze możemy bezproblemowo położyć dłoń bez obawy o to, że ekran zacznie nam szaleć. Zestaw zawiera również dwa interaktywne pisaki posiadające konfigurowalne przyciski idealne np. do zmiany slajdów w trakcie prezentacji. Na model udzielana jest 2 letnia gwarancja. Dostępne rozmiary to: 55” oraz 65”

Avtek Touchscreen 5 Business
fot. Avtek, model Touchscreen 5 Business

Avtek DS Dual

Prawdopodobnie najbardziej zaawansowany produkt w ofercie firmy, a może właściwie powinienem powiedzieć produkty. Mianowicie, są to 2 matryce FullHD połączone w 1 produkt z możliwością powieszenia na suficie, zamieniając produkt w powierzchnię reklamową z prawdziwego zdarzenia. Oba ekrany modelu DS Dual są schowane w jednej, niezwykle cienkiej obudowie, a dzięki wysokiej jasności (700cd/m2) idealnie sprawdzą się zamontowane np. w witrynie sklepu lub każdej innej placówki. Wg producenta matryca ta ma wytrzymać do 60.000 godzin pracując w trybie 24/7. W tym wypadku system wgrany do pamięci monitora to Android 5.1, a użyta matryca to prawdopodobnie wysokiej jakości, 8bit’owy IPS. Porty użyte w monitorze to HDMI, VGA, 2xUSB oraz slot na kartę SD (maks. 32 GB). Model jest objęty 2 letnią gwarancja producenta oraz jest dostępny w rozmiarach 43″ oraz 55″.

A wy, posiadacie już monitor interaktywny? Być może po dzisiejszym wpisie planujecie wyposażyć się w jeden z zaprezentowanych przez nas modeli?

Więcej informacji o w/w sprzętach znajdziecie na stronie producenta, a jeśli jesteście zainteresowani zakupem takiego sprzętu, monitory są dostępne w ofercie sklepu: monitor-interaktywny.pl

Źródła: Avtek.pl & monitor-interaktywny.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *