Internet News

Kolejne sklepy internetowe na czarnej liście, sprawdź, gdzie nie kupować

UOKiK ostrzega przed dwoma sklepami internetowymi, handlującymi markową odzieżą. Klienci nie otrzymują ani towaru, ani zwrotu pieniędzy.

 

Oświadczenie UOKiK oraz skierowanie sprawy do prokuratury jak widać przyniosło ekspresowy skutek. Domeny www.mojezakupy.net oraz www.enbutique.com, pod którymi jeszcze przed chwilą były dostępne dwa sklepy internetowe ze wspólnym właścicielem, właśnie przestały funkcjonować.

https://www.facebook.com/hermenegilda.kociubinska.399/posts/243873856050183:0

Do UOKiK przychodziły liczne skargi od klientów ww. sklepów, w których informowano o oszustwach finansowych – braku towaru oraz braku zwrotu przelanych pieniędzy. Przedstawiciele urzędu skierowali sprawę do prokuratury oraz zachęcają poszkodowanych, aby złożyli skargi na policję.

Marek Niechciał, prezes UOKiK:

„Przeanalizowane przez nas skargi sugerują, że mogło dojść do popełnienia przestępstwa. O procederze zawiadomiliśmy organy ścigania, a konsumentów informujemy o podjętych działaniach”

Aktualnie odzyskać pieniądze mogą osoby, które płaciły za pomocą karty. Środki po złożeniu reklamacji do banku zostaną zwrócone dzięki funkcji chargeback. Niestety osoby, które wybrały inny rodzaj płatności będą musiały poczekać na interwencję organów ścigania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *