Aktualizacje News

Microsoft postanawia wstrzymać aktualizację Windows 10 April 2018 Update

Microsoft w ostatnim czasie naraził się na brak zaufania użytkowników. Aktualizacja Windowsa 10 okazała się mieć spore błędy. Update powoduje niemałe problemy na komputerach osób, które zrobiły wspomnianą aktualizację. W związku z tym Microsoft zdecydował się wstrzymać dystrybucję uaktualnienia. Co jest powodem takiego posunięcia?
 
W Internecie pojawiają się zgłoszenia osób, które w swoich komputerach wykorzystują dysk SSD od Intela – konkretnie chodzi o modele SSD 600p oraz SSD Pro 6000p. Po aktualizacji systemu pojawia się problem nie tylko z zawieszeniem całego urządzenia, ale także brak rozruchu systemu po ponownym uruchomieniu komputera. Zamiast tego sprzęt z automatu przechodzi do ekranu UEFI.
 
Producent jest świadomy tych błędów i wraz z Intelem zaczął pracę nad naprawą tego. Niestety nie wiadomo kiedy będziemy mogli spodziewać się poprawek oraz jak długo potrwa cały proces rozwiązywania problemów.
 
Jeżeli posiadacie jeden z dwóch wyżej wymienionych dysków Intela i zrobiliście aktualizację systemu musicie przywrócić Windows 10 do wersji oznaczonej jako 1709. Aktualizacja, która posiada masę błędów oznaczona jest numerem 1803.
 
Microsoft nie zostawi tego bez pomocy i na pewno nadejdą stosowne poprawki. Jednak zszarganego zaufanie użytkowników nie odbuduje już tak łatwo. Absurdalne jest to, że tak ogromna firma pozwoliła sobie wypuścić feralny update, który powoduje naprawdę poważne problemy.
 
Źródło : anandtech.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *