Aplikacje Internet News

Microsoft oznacza uTorrent jako złośliwe oprogramowanie. Co jest przyczyną?

uTorrent to jeden z najpopularniejszych programów służący do pobierania torrentów. Zyskał on popularność dzięki prostej obsłudze oraz wadze, bowiem nie zajmuje dużo miejsca na dysku. W ostatnich latach uTorrent doczekał się kilku zmian, a od niedawna Microsoft oznacza go jako szkodliwe oprogramowanie. Co się dzieje?
 
Na oficjalnej stronie amerykańskiej firmy poświęconej programowi do pobierania torrentów znajduje się informacja, która powiadamia nas, że uTorrent jest poważnym zagrożeniem dla systemu operacyjnego komputera. Sprawa jest na tyle dziwna dlatego, że użytkownicy nie zgłaszają żadnych problemów związanych z tą aplikacją.
 
Najbardziej prawdopodobne wydaje się to, że Windows Defender, który służy do ochrony antywirusowej oraz zabezpiecza przed zagrożeniami w Windowsie. Microsoft tłumaczy się, że uTorrent ma nieciekawą reputację w Internecie i negatywnie wpływa na wydajność komputera. Dochodzi także do takich sytuacji, że pliki odpowiedzialne za prawidłowe działanie programu do pobierania torrentów są blokowane i przechowywane w kwarantannie przez Defendera.
 
Oczywiście twórcy uTorrent zajęli już stanowisko w zaistniałej sytuacji i zapewniają, że w najbliższym czasie wprowadzą odpowiednie poprawki oraz optymalizację, która sprawi, że Windows nie będzie już wykrywał go jako szkodliwego oprogramowania.
 
Źródło : extremetech.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *