Internet News

Market z Dark Netu oferuje nagrodę za znalezienie dziur

Hansa Market, jeden z największych sklepów internetowych w Dark Necie, oferuje nagrody w wysokości nawet 10 tyś. dolarów za znalezienie bugów na ich stronie.

 

Hansa Market to sklep, który w minionym roku wygenerował zysk na poziomie 3 milionów dolarów. Znajdziemy na nim narkotyki, nielegalną broń oraz prywatne dane. Właściciele sklepu chcą uchronić się przed ewentualnymi problemami, jakie ostatnio miał AlphaBay – największy sklep online w Dark Necie. Przez dziurę bezpieczeństwa użytkownicy spoza sklepu mogli czytać prywatne wiadomości na stronie.

fot. DeepDotWeb

Przedstawiciel Hansy poinformował, że od 30 stycznia, dnia, w którym wystartował program, pojawiły się pierwsze raporty. Były to informacje o niewielkich bugach, które właściciele wycenili na około 500-1000 dolarów. największa nagroda pieniężna w wysokości 10 tysięcy dolarów przeznaczona jest dla osoby, która znajdzie dziurę, mogącą zachwiać bezpieczeństwem i stabilnością całej witryny.

Sarah Jamie Lewis, która wypowiadała się już w sprawie ataku Anonimowych na Dark Net, twierdzi, że aby zwiększyć bezpieczeństwo swoich klientów, którzy są narażeni na ataki zarówno hakerów jak i specjalistów od cyberbezpieczeństwa, Hansa Market musi „iść głębiej”. Specjalistka twierdzi również, że potrzeba nowych serwerów i platform opartych o maksymalny poziom prywatności, aby uniknąć ataków.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *