Aktualizacje News

Mapy Google po aktualizacji otrzymują nowy dodatek

Mapy Google w ostatnim czasie przeszły sporo zmian. Oprócz dodania fotoradarów, oznaczania korków oraz patroli Policji od teraz będziemy wiedzieć dokładnie, przed jakim zjazdem powinniśmy skręcić bez niepotrzebnych pomyłek.

 

Od kilku dni nawigacja Google Maps zaczęła wyglądać zupełnie inaczej. Różnice jakie wprowadził dostawca widać na pierwszy rzut oka w postaci „zielonej tabliczki” w górnym lewym rogu. Nowe powiadomienia informują nas, kiedy dokładnie należy skręcić. Tuż przed skrętem wiemy również na jakim pasie powinniśmy się ustawić oraz ile pasów umożliwia nam skręt np. w lewo. Co więcej na tabliczce wyraźnie widać jakiego numeru drogi powinniśmy się trzymać. Z początku po zmianach nie mogłem się przyzwyczaić do nowego wyglądu, ale teraz sądzę, że zmiana ze strony Google była bardzo dobrym rozwiązaniem.

Odświeżona nawigacja Google Maps / fot.technologiczna.pl

W przypadku starego widoku obraz nie był taki oczywisty i często można było pomylić skręty. Z jednej strony widać różnicę, a z drugiej ciężko się przyzwyczaić.

Stary widok nawigacji Google Maps / fot.technologiczna.pl

Według mnie producent aplikacji mógłby jeszcze umożliwić użytkownikom przesunięcie zielonej tabliczki. Oczywiście to tylko szczegół, jednak dodatkowo poprawił by widoczność drogi. A co Wy myślicie o nowym dodatku w nawigacji Google maps? Dajcie znać w komentarzach.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *