News Recenzje

Logitech MK470 Slim Wireless Combo – nowoczesny design i wygoda

Decydując się na zakup akcesoriów do komputera, raczej nie zastanawiamy się nad takimi parametrami jak ich rozmiary, czy waga. Zakładamy, że będziemy wykorzystywać je wyłącznie w domu lub w biurze w miejscu przeznaczonym na komputer. A co jeśli klawiatura i mysz byłyby tak małe, że moglibyśmy zabierać je ze sobą wszędzie? Do takich z pewnością można zaliczyć te dostępne w zestawie Logitech MK470 Slim Wireless Combo.

Pewnie zapytacie po co, skoro każdy laptop posiada wbudowaną klawiaturę oraz touchpad. Odpowiedź jest bardzo prosta, ze względu na wygodę. Klawiatury w ultrabookach często nie posiadają na przykład wbudowanej klawiatury numerycznej, która w niektórych przypadkach może znacząco ułatwiać pracę. Praca na touchpadzie nie zagwarantuje też takiej precyzji jak ta wykonywana przy pomocy myszki. Problem może pojawić się również w chwili, gdy poza domem lub biurem będziemy chcieli podpiąć komputer pod projektor, lub telewizor. W takich przypadkach jednak musimy mieć pewność, że zestaw akcesoriów nie będzie utrudniać nam ich transportu.

Logitech MK470 Slim Wireless Combo – Opakowanie i zawartość

Logitech MK470

Zestaw otrzymujemy zapakowany w niewielkie kartonowe pudełko, na którym nadrukowane zostały wszystkie najważniejsze informacje na temat produktu. W środku poza myszką i klawiaturą znajdziemy jeszcze instrukcję, kartę gwarancyjną oraz odbiornik USB.

Logitech MK470

Logitech zadbał o to i umieścił w obu urządzeniach baterie, które pozwolą nam cieszyć się zestawem od razu po zakupie. Po rozpakowaniu klawiatury i myszki wystarczy usunąć papierowe zabezpieczenia, a baterie zaczną działać.

Jeśli chodzi o design całego zestawu, to mi wyjątkowo przypadł do gustu. Urządzenia są eleganckie, smukłe i nowoczesne, a ze względu na swoje niewielkie rozmiary idealnie nadaje się jako zestaw mobilny. Z pewnością przypasuje też wszystkim kobietom, którym podobają się „delikatne” urządzenia. Mowa oczywiście o ogólnym wyglądzie, gdyż Logitech przy produkcji zadbał o wykorzystanie bardzo dobrej jakości materiałów.

Logitech MK470

Logitech MK470 Slim Wireless Combo – Użytkowanie

Po zdjęciu pasków zabezpieczających baterię i umieszczeniu odbiornika w porcie USB możemy rozpocząć korzystanie z klawiatury i myszki. Zestaw zajmuje niewiele miejsca na biurku, dzięki czemu wygląda bardzo elegancko. Pozwala na komfortową, ale i cichą pracę, dzięki czemu dobrze sprawdzi się jako akcesoria do pracy w biurze na openspace.

Logitech MK470

Dodatkowo klawiatura MK470 Slim Combo została wyposażona w klawiaturę numeryczną, która dla wielu osób może być bardzo przydatna. Mnie na przykład bardzo jej brakowało. Jeśli chodzi o działanie klawiszy, to ze względu na bardzo niski skok bardzo przypominają one te dostępne w laptopach.

Klawiatura ma też bardzo wygodny rozkład, który nie przeszkadza w pracy nawet osobom o większych dłoniach. Brakuje mi jednak odrobinę jakiejś diody, która informowałaby o tym, czy korzystamy obecnie z klawisza Caps Lock.

Warto też wspomnieć o długości pracy urządzenia na bateriach. Klawiatura zgodnie z deklaracją producenta zapewnia 36-miesiączną żywotność baterii. To sprawia, że zupełnie będziemy mogli zapomnieć o częstym wymienianiu baterii lub ładowaniu urządzenia.

Logitech MK470

Jeśli chodzi o mysz dostępną w zestawie, to gwarantuje ona prawie bezgłośne kliknięcia, dzięki czemu pozwoli na spokojną pracę wieczorami bez obawy o to, że będziemy przeszkadzać innym domownikom. Jak dla mnie, owalna konstrukcja myszki jest bardzo wygodna, jednak mój partner z większymi dłoniami potrzebował nieco więcej czasu, aby się do niej przyzwyczaić. Myszka ma jednak wielki plus. Mogą z niej korzystać osoby lewo i prawo-ręczne. W kwestii czasu pracy producent deklaruje żywotność baterii nawet do 18 miesięcy.

Czy warto kupić Logitech MK470 Slim Wireless Combo?

Zestaw ten przeznaczony jest dla osób, które w tego typu urządzeniach cenią sobie wysoką jakość wykonania, elegancki design oraz cichą i wygodną pracę. Świetnie sprawdzi się też u osób, które szukają lekkiej i wygodnej klawiatury oraz myszy, którą bez problemu można ze sobą wszędzie zabierać. Jedynym minusem, który znalazłam podczas korzystania z urządzenia, był brak diody informującej o korzystaniu z Caps Locka.

Jednak niska cena i wszystkie zalety zdecydowanie sprawiają, że zestaw Logitech MK470 Slim Wireless Combo jest warty zakupu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *