Masz problem z komputerem? Wyświetlają się dziwne błędy albo zaczyna dużo wolniej pracować? Pomocne może okazać się zainstalowanie świeżej kopii systemu operacyjnego. We współczesnych ultrabookach można to wygodnie zrobić z pendrive’a. Jak? Wyjaśniamy poniżej.
Wiele produkowanych obecnie laptopów nie ma napędu DVD – można w nich dokonać instalacji systemu operacyjnego z poziomu pendrive’a. Nie wiesz, jak to zrobić? Podpowiadamy, jak możesz wgrać system Windowsem 10 na pendrive’a – oczywiście w pełni legalnie i bez ryzyka.
Pobierz urządzenie do tworzenia bootowalnego pendrive’a
Przede wszystkim potrzebujesz komputer z zainstalowanym systemem operacyjnym Windows i pendrive o pojemności minimum 8 GB. Konfiguracja zajmie tylko kilka minut. Wejdź na stronę Microsoftu, gdzie znajdziesz specjalne narzędzie do tworzenia bootowalnego pendrive’a – pobierz je, zainstaluj i uruchom, a następnie poczekaj, aż proces przygotowywania składników się zakończy.
Co następnie wybrać?
Teraz kliknij „Utwórz nośnik instalacyjny (dysk flash USB, dysk DVD lub plik ISO) dla innego komputera”, wybierz język (polski), architekturę (wersja 64-bitowa) oraz wersję (Windows 10) – możesz to zrobić ręcznie albo zdecydować się na wybór automatyczny zalecanych opcji dla Twojego komputera.
Wybierz opcję „Dysk flash USB”, czyli pendrive o co najmniej 8 GB pojemności, a następnie poczekaj kilka minut. Program pobierze w tym czasie najnowszą wersję Windowsa i przygotuje pendrive bootowalny. Co ważne, możesz używać komputera bez przeszkód!
Całość trwa kilka minut, wkrótce pojawi się informacja, że pendrive jest gotowy i można zacząć instalację systemu. Wystarczy włożyć urządzenie w slot USB, uruchomić panel bootowania (zwykle dzieje się to automatycznie) i rozpocząć instalację.
Sprawdź poradnik na LenovoZone, gdzie dodatkowo znajdziesz screeny ilustrujące każdy krok: https://lenovozone.pl/blog/bootowalny-pendrive-jak-go-stworzyc-bezpiecznie-i-legalnie/
Zobacz też wideo: https://youtu.be/hnFolO0_B78