Artykuły News

Laptop dla studenta do 1000zł

Czas wakacji trwa, ale dla nowych studentów jest to czas załatwiania pokoi lub mieszkań, sprawdzania listy, na jaką uczelnie udało im się dostać i ogarniania całego szeregu rzeczy związanych ze studiowaniem. Wśród studenckiej listy zakupów zapewne znajdziemy pozycję laptop lub tablet. Dla osób, które nie wymagają od komputera wysokiej mocy obliczeniowej przedstawiamy kilka propozycji urządzeń 2w1 do 1000zł. Artykuł kierowany jest do osób kierunków humanistycznych, przyrodniczych, itp.

 
Stojąc przez zakupem urządzenia mobilnego warto zwrócić uwagę na kilka ważnych aspektów. Po pierwsze jak przystało na urządzenie przenośne ważna jest jego waga ze względu na to, że będzie to nasz codzienny towarzysz. Po drugie warto zadbać o funkcjonalność, aby nie mnożyć urządzeń tutaj warto wybrać odpowiedni system operacyjny. Aby praca sprawiała nam przyjemność i za bardzo nas nie męczyła warto wybrać urządzenie o większej matrycy nie zapominając jednak o jego mobilności. Ostatnim z ważnych rzeczy w tablecie na studia jest pojemność akumulatora. Poniżej przedstawiamy Wam kilka propozycji, które naszym zdaniem idealnie wpasują się w studenckie życie.

  1. TABLET ODYS UNITY WIN 12

Urządzenie posiada 11,6 calowy ekran, wyświetlacz IPS o podświetleniu LED. Procesor Intel Atom Z3735F o taktowaniu 4×1.33 GHz wspierany przez 2 GB RAM DDR3. Na dane użytkownika przeznaczono 32GB dysk eMMC. Dodatkowo ODYS UNITY WIN 12 został wyposażony w łączność WiFi i Bluetooth 4.0, wejście miniHDMI, microUSB oraz czytnik kart MicroSD do 64GB. Zaletą jest obecność pełnowymiarowego wejścia USB oraz klawiatura. Całość pracuje pod kontrolą systemu Windows 10 Home. Akumulator pozwala na pracę przez 8 godzin.

odys.com

CENA: 599,00 zł

  1. KIANO INTELECT x3 HD

To 10 calowy tablet z wyświetlaczem IPS HD o wzorowym odwzorowaniu kolorów i szerokimi kątami widzenia. Metalowa obudowa jest bardziej wytrzymała oraz pozwala to na równomierne odprowadzanie ciepła. Sercem jest procesor Intel Atom x5-Z8350 o taktowaniu 4×1,44GHz wspierany przez 2 GB RAM DDR3. Pamięć na dane to 32 GB dysk NAND FLASH. Dodatkowe funkcje tabletu to moduł WiFi i Bluethoot, wejście MicroUSB i MicroHDMI. Dodatkowo wraz z samym tabletem pracującym pod kontrolą Windows 10 Home otrzymujemy stację dokującą z klawiaturą. Bateria pozwala na 6 godzinną pracę hybrydy.

kiano.pl

CENA: 599,00 zł

  1. CUBE iWork 12 Dual OS Tablet

To propozycja dla osób niezdecydowanych. Procesor Inter Cherry-trail Z8350 4×1,44GHz wspierany przez aż 4 GB RAM. Na pliki przeznaczono 65 GB. Front urządzenia to duży 12,2 calowy ekran pojemnościowy IPS o rozdzielczości 1920×1200 pixeli. To, co zaskakuje na plus to obecność dwóch systemów operacyjnych Windows 10 i Androida w wersji 5.1. Tablet obsługuje karty microSD o maksymalnej pojemności do 128 GB, posiada moduł Bluethoot 4.0 oraz WiFi w standardzie b/g/n. Znajdziemy również port MicroUSB oraz MicroHDMI oraz 3,5 mm jack. Akumulator przy 12 calowym ekranie pozwala na 8 godzin ciągłej pracy z dala od gniazdka elektrycznego.

gw-ec.com

CENA: 979,90 zł

  1. ACER ASPIRE SWITCH 10 E

Klasyk do pracy biurowej na wysokim poziomie. 10 calowy ekran, procesor Intel Atom x5-Z8300 oraz 2 GB RAM DDR3. Ekran HD wykonany z trwałego szkła Gorilla Glass z zastosowaną technologią Acer VisionCare, która ogranicza poziom emisji niebieskiego światła, przez co automatycznie wydłuża się czas komfortowej pracy bez zmęczenia oczu. W biurach ważna jest ochrona danych osobowych i tutaj Acer zdał egzamin na 6 dzięki technologii Acer SwitchLock, która umożliwia zablokowanie dysku, jak i jego odczytu w momencie, gdy ekran odepniemy od stacji dokującej. Unikamy dzięki temu możliwości kradzieży danych, ponieważ tablet staje się kluczem do dysku. Switch 10 E to również kompan multimedialnej rozrywki dzięki wejściu microHDMI oraz microUSB, posiada wejście kart pamięci microSD oraz 4-pinowy jack 3,5mm. W stacji dokującej umiejscowiono pełnowymiarowy port USB 3.0. Całość wspierana jest przez Windows 8.1 z możliwością aktualizacji do Windows 10, a akumulator pozwala na 12 godzin nieprzerwanej pracy.

acer.pl

CENA:699,00 zł

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *