Gadżety News

Laptop bez procesora i ramu – Mirabook

Firma Microsoft wprowadziła na rynek serię telefonów, do których po podpięciu specjalnego urządzenia smartfon konwertuje się w pełnoprawny komputer PC. A gdyby tak mieć możliwość pracy w każdym miejscu, a smartfon mógłby się stać główną jednostką systemową? Naprzeciw tej koncepcji wyszła firma Mirabook, która oferuje 13,3 calowy ekran, klawiaturę, touchpad i dysk twardy zamknięty w obudowę laptopa.

 
Za tajemniczą nazwą Mirabook kryje się aluminiowa konstrukcja typu laptop, 13,3 calowy ekran FullHD, klawiatura i touchpad, bateria i dysk. Dodatkowe porty to USB typu C i typu A, wejście audio oraz HDMI. Konstrukcja posiada, bowiem jeden najważniejszy port – port Stick USB za pomocą, którego podepniemy serce naszego Mirabooka, czyli smartfon z Androidem, urządzenie z Windows 10 czy np. iPhone.

miraxess.com

Głównym zadaniem urządzenia jest obsługa wielu platform i uniwersalność całego zestawu. Ma ułatwiać pracę oferując większy ekran i wygodę klawiatury i myszki, a system ma działać niezależnie od telefonu, co w efekcie oznacza, że na smartfonie będzie odrębny system i będzie on normalnie funkcjonował. Czy działa to w praktyce? Możemy przekonać się o tym płacąc 199 dolarów. czy produkt będzie dostępny na polskim rynku? Tego jeszcze nie wiadomo. Poniżej przedstawiamy możliwości tego urządzenia.

Źródło:www.geekweek.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *