Kryteria wyboru niedrogiego i dobrego abonamentu: 7 aspektów, które warto mieć na uwadze

Kryteria wyboru niedrogiego i dobrego abonamentu: 7 aspektów, które warto mieć na uwadze

Telefon w dzisiejszych czasach nie stanowi już luksusu. To urządzenie, które stało się już podstawowym wyposażeniem, bez którego nie wyobrażamy sobie normalnego funkcjonowania.

Aby jednak móc z niego w pełni korzystać, do wyboru mamy tzw. usługę na kartę, która wymaga comiesięcznego doładowywania konta lub abonament. Ta druga metoda jest bardziej wygodna, ale często bardziej kosztowna. Jak więc znaleźć optimum, wybrać abonament, a jednocześnie nie przepłacać?

Abonament bez telefonu, czyli połączenie oszczędności i wygody

Pewną odpowiedzią może tutaj być elastyczny abonament bez telefonu. Jednak jaka jest najlepsza oferta na abonament bez telefonu i czym kierować się przy jej wyborze?

Poniżej kilka podpowiedzi:

1. Brak limitów na rozmowy i smsy

Obecnie, abonament bez limitu to już norma. Brak naliczania opłat jednostkowych za połączenia oraz smsy to usługa niemalże już standardowa. To pierwsza rzecz, na którą należy zwrócić uwagę podczas wybierania konkretnej oferty. Wciąż jednak można znaleźć na rynku abonament, który nie posiada braku limitu i nakłada na użytkownika konieczność każdorazowego płacenia za rozmowy i smsy. Takich ofert nawet nie ma co brać pod uwagę, od razu je odrzućmy. Brak limitów to w dzisiejszych czasach standard, który musi posiadać nawet nie tyle dobra oferta, co nawet średnia.

2. Limit na mms?

Nieco inaczej wygląda z kolei limit związany z wysyłaniem wiadomości graficznych. Dobre oferty posiadają brak limitu w tej usłudze i nie nakładają dodatkowych kosztów na użytkownika za jego przekroczenie, nawet w przypadku niskiej kwoty abonamentowej. Warto szukać właśnie takich ofert. Pozwalają one na wysyłanie zdjęć do woli. Nie każda propozycja jednak będzie posiadała taki zapis. Dobrze sprawdźmy zatem poszczególne oferty pod tym kątem, jeżeli należymy do osób, które lubią dzielić się ze znajomymi zdjęciami wykonywanymi telefonem.

3. Pakiet danych

Internet w telefonie to dziś bardzo ważny element. Pozwala na szybki dostęp do każdego typu informacji. Okazuje się bardzo przydatny np. kiedy jesteśmy w podróży i potrzebujemy sprawdzić rozkład jazdy pociągów czy autobusów miejskich. Nawet najtańszy abonament bez telefonu bez limitu może posiadać atrakcyjny pakiet internetu. Tutaj jednak trzeba liczyć się z faktem, że wraz ze zwiększonym limitem transferu danych, będzie rosła opłata miesięczna. Obecnie, standardem jest pakiet ok. 10 GB internetu. Warto zatem dobrze przeanalizować pod tym kątem poszczególne propozycje i postawić na umowę, która oferuje taką ilość internetu. Ceny abonamentów z takim pakietem mogą oscylować w okolicach trzydziestu złotych.

Okazuję się, że gdy dobrze poszukamy, to w 2019 roku jest nawet szansa ustrzelić taniej. Na blogu SatelitarneCyfrowe.pl, w dniu publikacji tego artykułu można znaleźć recenzję, która opisuje chyba obecnie najtańszy abonament bez telefonu bez limitu, gdzie za 19,90 zł miesięcznie pakiet danych to właśnie 10 GB, który połączony jest z rozmowami i SMS-ami do sieci komórkowych NO LIMIT.

4. Docenienie lojalności

Istotnym aspektem jest fakt, czy poszczególne firmy doceniają swoich klientów za lojalność. Warto sprawdzić czy w umowie znajduje się zapis dotyczący gratyfikacji związanych z długoterminową współpracą. Niektórzy operatorzy oferują opcję zwiększania pakietu transferu danych wraz z wydłużaniem się terminu wzajemnej współpracy. Z pewnością warto szukać ofert, które wynagrodzą naszą lojalność i z czasem zwiększą nam atrakcyjność warunków umowy.

5. Bezpłatne korzystanie

Warto także sprawdzić czy operator oferuje bezpłatne korzystanie z usługi, np. przez okres pół roku. Coraz więcej firm wprowadza taki rabat jako metodę przyciągnięcia klienta. Większość ofert przewiduje bezpłatne użytkowanie przez pół roku w przypadku abonamentu obejmującego dwuletnią współpracę. Sprawdź dokładnie oferty – być może w ramach promocji trafisz na rabat, który będzie przewidziany dla krótszego terminu współpracy. Pół roku bez opłat to szansa na korzystną oszczędność.

6. Możliwość zrezygnowania

Korzystną dla klienta jest umowa, która nie narzuca długofalowej współpracy. Warto szukać takiej oferty, która umożliwia zrezygnowanie w każdej chwili, bez konsekwencji finansowych wiążących się z tym krokiem. Wzajemny szacunek i zaufanie to podstawa zawiązywania relacji biznesowych.

7. Stawka abonamentu

Oczywiście, najważniejszym aspektem dla klienta jest wysokość opłaty abonamentowej, jaką klient będzie zobowiązany miesięcznie uiszczać. Nie jest to jednak kryterium, które powinno być decydujące. Nie zawsze bowiem jest tak, że najtańszy abonament będzie najlepszy z punktu widzenia ekonomicznego. Może on być bowiem wyjątkowo nieatrakcyjny pod kątem funkcjonalności (niskie limity, małe pakiety danych lub ich brak itp.). Nierzadko, naprawdę niewielka dopłata w skali miesięcznej, potrafi bardzo uatrakcyjnić ofertę i zwiększyć jej praktyczność. Warto zatem dobrze przeanalizować dostępne propozycje, kierując się powyższymi kryteriami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj