Internet News

Komunikator WhatsApp pod odstrzałem

Użytkownicy, którzy od dłuższego czasu korzystają z tego bardzo znanego komunikatora powinni być uważni oraz niezwłocznie zmienić swoje hasła. Okazuje się, że hakerzy opracowali sztuczkę, która pomaga wykraść dane z naszego telefonu.
 
WhatsApp był jednym z najbardziej bezpiecznych komunikatorów. Dawał poczucie bezpieczeństwa oraz oferował szyfrowanie przesyłanych wiadomości. Jakiś czas temu okazało się, że zorganizowana grupa hakerów próbuje okraść nasze telefony z poufnych danych. Ofiarą padają użytkownicy, którzy mają słabe hasła. O tym jak stworzyć dobre i silne hasło pisaliśmy już na naszym portalu.
 
Hakerzy instalują aplikację na swoim telefonie z wykorzystaniem numeru telefonu potencjalnej ofiary. Jeśli hasło to charakterystyczny ciąg znaków włamywacze z łatwością zyskają dostęp do naszego konta. W celu weryfikacji wprowadzonych danych aplikacja automatycznie wysyła sześciocyfrowy kod bezpieczeństwa. Sposób jego przechwycenia również został opracowany do perfekcji. W momencie, gdy użytkownik nie korzysta z aplikacji, taka wiadomość trafia do skrzynki głosowej WhatsApp.
 
Ataki cały czas nasilają się, a Izraelski Urząd ds. Bezpieczeństwa Cybernetycznego wydał już oficjalne, ogólnokrajowe ostrzeżenie.
 
Źródło: fakt.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *