News

Kompleksowe usługi informatyczne – outsourcing IT dla firm

Stworzenie własnego działu IT w firmie może być związane ze sporym kosztem. Alternatywne rozwiązanie to outsourcing usług informatycznych.

Dzisiaj większość firm korzysta regularnie z komputera i z internetu w celu prowadzenia swojej działalności. Aby zadbać o ten właśnie obszar, firma może zatrudnić własnego informatyka, niemniej jednak wtedy, gdy liczą się niskie koszty, znacznie lepszym rozwiązaniem będą usługi informatyczne oferowane w formie outsourcingu.

Co dokładnie oznacza outsourcing informatyczny? Jakie usługi informatyczne obejmuje? Jakie korzyści wynikają z wdrożenia tego typu usług? W końcu, gdzie możemy je otrzymać?

Usługi informatyczne – kompleksowe wsparcie IT

Z usług informatycznych dla firm najczęściej korzystają te zaliczane do grona MŚP, czyli małych i średnich przedsiębiorstw. Usługi te mogą być zarówno świadczone doraźnie, gdy pojawia się taka potrzeba, ale również jako stała obsługa informatyczna po podpisaniu odpowiedniej umowy.

Stała obsługa informatyczna oferowana jest wówczas jako outsourcing, czyli popularna obecnie forma współpracy pomiędzy dwoma podmiotami biznesowymi. Outsourcing w B2B jest wówczas nie tylko rozwiązaniem korzystnym cenowo, ale również niesie ze sobą szereg innych zalet – dostęp do najnowocześniejszych technologii, mniejsze ryzyko prowadzenia działalności czy zwiększenie konkurencyjności przez skupienie się na celu firmy.

Usługi informatyczne w ramach stałej obsługi IT świadczone są najczęściej w formie kontaktu on-line – przez czaty internetowe, za pośrednictwem telefonu jako hotline, a także osobiście w siedzibie firmy, gdy pojawia się taka konieczność.

Warto przy tym zaznaczyć, że usługi informatyczne są oferowane przez 24 godziny na dobę. Firma może otrzymać zatem wsparcie zawsze wtedy, gdy zdarza się taka potrzeba – nawet w najmniej oczekiwanych momentach!

Outsourcing IT – pełna gama usług dla biznesu

W ramach obsługi informatycznej firma może otrzymać dostęp do pełnej palety usług, które dotyczą obszaru IT. Są to zasadniczo te sam czynności, które prowadzone są przez informatyków zatrudnianych przez firmy – w tym przypadku dostarczane są one jednak przez zewnętrznych specjalistów z rozległą wiedzą i doświadczeniem.

Wybrany zakres usług informatycznych dostępnych w outsourcingu:

 • doradztwo informatyczne
 • przygotowanie infrastruktury IT w firmie
 • stała opieka informatyczna nad obszarem IT
 • administracja sieci komputerowych
 • wdrożenia systemów informatycznych i innego oprogramowania oraz ich integracja i aktualizacja
 • serwis sprzętu komputerowego
 • tworzenie polityki bezpieczeństwa IT w firmie
 • profilaktyka przeciwwirusowa
 • backup – przygotowywanie kopii zapasowych
 • odzyskiwanie danych
 • zakładanie i prowadzenie stron internetowych
 • tworzenie e-maili pracowniczych
 • działania w ramach e-marketingu
 • szkolenia informatyczne dla pracowników

Jak widać, usługi informatyczne to rozległa gama usług, które mogą być dostosowane indywidualnie do konkretnych wymagań przedsiębiorstwa, w tym także do jego branży oraz charakteru korzystania z obszaru IT.

Najczęściej dostawcy usług informatycznych oferują klientom specjalne pakiety, w ramach których obsługa informatyczna obejmuje konkretne czynności. Pakiety te różnią się również pomiędzy sobą czasem reakcji na zgłoszenie klienta, a także czasem obsługi informatycznej w jego siedzibie.

Ceny obsługi informatycznej oferowanej jako outsourcing rozpoczynają się już od około 500 złotych miesięcznie, co jest korzystną cenowo alternatywą dla zaangażowania własnego informatyka.

Najważniejsze zalety wynikające z outsourcingu IT:

 • niższe i przewidywalne koszty związane z prowadzeniem działalności gospodarczej w obszarze IT
 • szybki i sprawny dostęp do szerokiej gamy usług informatycznych dostosowanych do indywidualnych potrzeb działalności
 • zmniejszenie ryzyka związanego z prowadzeniem firmy, na przykład przez zapobieganie atakom, poważnym usterkom sprzętu i błyskawiczną reakcję na zdarzenia
 • zwiększenie konkurencyjności biznesowej przez korzystanie z nowoczesnych i sprawnie działających usług IT

ITCenter Warszawa – usługi informatyczne na najwyższym poziomie

Warszawa to największe centrum biznesowe w Polsce. To właśnie tutaj swoje siedziby posiada wiele przedsiębiorstw, które również wybierają fachowe usługi informatyczne. Jednym z nich dostawców jest ITCenter Warszawa.

Firma ITCenter Warszawa już od przeszło 20 lat zajmuje się dostarczaniem usług informatycznych dla swoich klientów, głównie z sektora MŚP. W jej ofercie znajduje się także stała obsługa informatyczna oferowana jako outsourcing IT na korzystnych, przystępnych warunkach.

Usługi informatyczne oferowane jako outsourcing to obecnie najkorzystniejsza alternatywa dla firm, które nie mogą pozwolić sobie na stworzenie własnego działu IT. Dzięki kompleksowym i fachowym usługom IT każda firma może liczyć wówczas na pełne wsparcie w tym obszarze – szybko, wygodnie, a także niedrogo!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *