News

Klasyczna rozrywka w nowoczesnej odsłonie

Czy wiecie, że zgodnie z badaniem przeprowadzonym przez Bibliotekę Narodową, czytanie co najmniej 1 książki rocznie deklaruje tylko 37% badanych? W dodatku liczba ta w ciągu ostatnich 15 lat bardzo zmalała. Zmienia się nasz styl życia i sposoby spędzania wolnego czasu. Coraz chętniej sięgamy po wszelkie cyfrowe rozrywki. I choć książki nie są dziś jedynym źródłem wiedzy i informacji to zdecydowanie nie powinniśmy całkowicie z nich rezygnować.

Doskonale rozumiem, że obecne tempo życia po prostu nie pozwala nam na poświęcanie kilku godzin w ciągu tygodnia na czytanie książek. W końcu wymaga to całkowitego zaprzestania wykonywania innych czynności i pełnego skupienia wyłącznie na jednej rzeczy. To jednak wcale nie oznacza, że książki powinniśmy odstawić na półkę. Po prostu powinniśmy zmienić ich papierowe wersje na cyfrową formę. I wiem, że znajdzie się tu wielu fanów przewracania stron i zapachu tuszu drukarskiego o poranku. Jestem jednak zdania, że znacznie lepiej jest wysłuchać książki w formacie audio, niż całkowicie pozbawić się kontaktu z literaturą. Na mojej półce od dawna czeka w kolejce wiele klasycznych książek. I najprawdopodobniej zostaną tam wyłącznie jako element kolekcji i ozdoby. Dlaczego? Ponieważ od kilku dni w każdej wolnej chwili nie mogę oderwać się od słuchania ich w wersji audiobooków. Dzięki Storytel mogę wykonywać inne czynności domowe, a ulubione książki czytają mi ich autorzy, aktorzy lub lektorzy.

Czym jest Storytel?

Storytel to nowoczesna platforma rozrywkowa podobna do znanego wszystkim Netflixa, czy Spotify. Jednak zamiast dostępu do filmów, czy muzyki daje nam zdecydowanie wyższą wartość w postaci audiobooków i podcastów. W ramach wykupionego abonamentu użytkownik otrzymuje dostęp do wszystkich treści poprzez aplikację na komputerze lub w telefonie. Storytel nie stawia ograniczeń co do ilości książek, z jakich użytkownik może korzystać w trakcie trwania abonamentu. To sprawia, że w przeciwieństwie do innych tego typu usług nie musimy przejmować się, że wydamy środki na zakup książki, która nam się nie spodoba. Korzystając ze Storytel, po prostu sięgniemy po inny tytuł do odsłuchu.

Dlaczego warto słuchać audiobooków?

Książki stanowią świetne źródło wiedzy i rozrywki. Dlatego, jeśli nie mamy czasu, aby po nie sięgać, to zdecydowanie warto rozważyć opcję audiobooków. Wybrane książek możemy słuchać niezależnie od miejsca pobytu, czy wolnego czasu. Mnie audiobooki towarzyszą na przykład w trakcie sprzątania domu, wykonywania zakupów, gotowania, czy stania w korku. Pozwalają mi pozostać na bieżąco ze wszystkimi nowościami wydawniczymi. Dzięki temu, gdy podczas spotkania ze znajomymi pojawia się temat książek, zawsze mogę włączyć się do rozmowy.

Audiobooki podobnie jak książki pozwalają nam rozwinąć wyobraźnię. Pamiętam, jak cieszyłam się, gdy rodzice przynosili do domu czytane bajki na winylach. Później w formie kaset magnetofonowych. Teraz gdy słucham innego rodzaju książek, tak samo mogę wczuć się w głównych bohaterów i wyobrazić sobie opisywane w książce miejsca i uczucia. Po audiobooka można sięgać też przed snem, gdy po całym dniu nasze oczy są zmęczone na tyle, że nie mielibyśmy już siły czytać wąskich linijek tekstu. Wystarczy zamknąć oczy i wsłuchać się w głos lektora.

Nowoczesna odsłona książek to świetna metoda na rozrywkę. Audiobooki mają same zalety. Dlatego, jeśli chcecie je lepiej poznać, to gorąco zachęcam Was do skorzystania z darmowego okresu próbnego na platformie Storytel!

Czekamy na Wasze wrażenia! 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *