News

Kiosk multimedialny – co może nam zaoferować to interaktywne urządzenie i gdzie jest wykorzystywane?

Kioski multimedialne to urządzenia, które w przestrzeni publicznej możemy spotkać naprawdę często. Czy zastanawialiście się jednak nad wykorzystaniem ich w swoim biznesie? Jeśli tak, zachęcamy do zapoznania się z ich możliwościami oraz ofertą, którą przygotowała firma Videofonika!

Kioski multimedialne, nazwane przez Vidofonikę V-TOTEM, to multimedialne urządzenia, które idealnie sprawdzają się w hotelach, muzeach czy galeriach handlowych. W miejscach, w których chcemy, aby klienci czy odwiedzający mieli łatwy dostęp do informacji lub aplikacji, by nie był potrzebny pracownik, który pomagał będzie zainteresowanym w klasyczny sposób. Szczegółowe informacje o kioskach multimedialnych na https://sebitu.pl/kioski-informacyjne-jak-wykorzystac-je-w-biznesie/

Same kioski multimedialne, jak podkreśla Videofonika, idealnie sprawdzają się w przypadku aplikacji Digital Signage. Warto pamiętać, że wielkość kiosków możemy dopasować do naszych oczekiwań, dzięki czemu zamontowane w nich ekrany multimedialne mogą mieć od 43” do nawet 75”!

Technologie dotykowe wykorzystywane w kioskach multimedialnych – co musisz wiedzieć?

Podobnie jak w przypadku innych urządzeń interaktywnych oferowanych nam przez Vidofonikę, możemy zdecydować się na dopasowane do naszych wymagań technologie dotykowe, które będą wykorzystane w danym urządzeniu. Dzięki temu faktycznie dopasujemy je do naszych potrzeb, a największym plusem jest oczywiście fakt, że nie przepłacimy za urządzenie, w przypadku którego i tak nie będziemy w stanie wykorzystać jego funkcji. Oto opcje, na które możemy się zdecydować:

Wersja podstawowa, ramka w technologii IR – idealne, ekonomiczne rozwiązanie, jeżeli kiosk ma stanąć w miejscu o stosunkowo niskim ruchu, a urządzenie będzie wykorzystywane niezbyt często. Technologia ta jest niezawodna, a czujniki są naprawdę czułe, o ile dbamy o ich czystość, co jednak przy niewielkim ruchu jest naprawdę proste. Miejsce, gdzie sprawdzą się kioski multimedialne z takimi czujnikami, to np. muzea.

  • Wersja premium, wykorzystanie szkła pojemnościowego – front kiosku multimedialnego staję się jednolitą taflą szkła. Całość odporna jest na zalanie, sprawdza się to w przypadku miejsc, gdzie ruch jest duży, a urządzenie wykorzystywane jest bardzo intensywnie. Przykładem takich miejsc są np. lokalne gastronomiczne.

Kiosk multimedialny – czy potrzebujemy czegoś więcej?

Zdecydowanie tak. Kiedy decydujemy się na kiosk multimedialny, powinniśmy zdawać sobie sprawę z tego, że do jego działania potrzebny będzie jeszcze nie tylko sam monitor interaktywny, ale również komputer. W ich doborze pomoże nam firma Videofonika, która również wyposaża w nie swoich klientów. W zależności od przeznaczenia mogą być nam również potrzebne specjalne, dedykowane aplikacje. Jeżeli tylko chcemy, pracownicy Videofoniki mogą polecić nam profesjonalistów, którzy je dla nas wykonają.

Wygląd kiosków multimedialnych – co musisz wiedzieć przed zakupem?

Pamiętajmy, że poszczególne kioski multimedialne różnią się od siebie naprawdę znacznie. W przypadku wersji standardowej, mamy do czynienia z monitorem o orientacji portretowej oraz tradycyjną ramą, polakierowaną na kolor, który nam odpowiada. Pamiętajmy, że jednak nawet w takich przypadkach możemy liczyć np. na podświetlane logo na danym kiosku multimedialnym. W przypadku urządzeń tego typu nawet w wersjach standardowych ich personalizacja może być naprawdę znaczna -warto zdawać sobie z tego sprawę.

V-ELECTERN to zupełnie inny rodzaj kiosku multimedialnego oferowane przez Vidofonikę. W tym przypadku wygląda on mniej klasycznie a bardziej modernistycznie. Orientacja pozioma monitora łączy się tutaj z pochyleniem całej konstrukcji – dzięki temu monitory tego typu mogą być wykorzystywane przez osoby o różnym wzroście, do tego z obsługą tych kiosków multimedialnych nie powinny mieć problemu nawet osoby niepełnosprawne, które na co dzień poruszają się na wózkach inwalidzkich.

V-TOTEM CUSTOM to opcja dla tych, którzy potrzebują prawdziwiej personalizacji kiosku multimedialnego. Jest on prawdziwie dopasowywany do wymagań klientów, również pod kątem estetycznym. Rozwiązania tego typu sprawdzają się np. w muzeach, gdzie wygląd kiosków często nie może być przypadkowy. Videofonika nie tylko wspiera w projektowaniu takiego kiosku, ale również czuwa, aby wszystko przebiegało poprawnie. Dużym plusem tego rozwiązania są różne możliwości wykorzystania różnorodnych materiałów, co ucieszy wielu potencjalnych klientów.

V-TOTEM OUTDOR, jak sama nazwa skazuje, został stworzony, by działać na zewnątrz. To najtrwalsza konstrukcja, ponieważ tego wymaga otoczenie. Ten kiosk multimedialny odporny jest nie tylko na wiatr, deszcz czy promienie słoneczne, ale również na akty wandalizmu. Całość została zaprojektowana tak, aby idealnie spełniała swoje zadanie w różnorodnych warunkach.

Więcej o kioskach multimedialnych można dowiedzieć się na stronie Videofoniki, na którą już teraz serdecznie zapraszamy!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *