News

Kiedy wymienić baterię w iPhone?

Bateria w iPhone to element eksploatacyjny, co oznacza, że po pewnym czasie ulega zużyciu. Sam producent informuje użytkowników, że jej wydajność to ok. 500 cykli pełnego ładowania. Po tym czasie najczęściej baterię trzeba wymienić. Oczywiście odliczanie kilkuset cykli nie jest dobrym wyjściem. Jak zatem rozpoznać, kiedy bateria wymaga wymiany? Sprawdź, jakie sygnały świadczą o tym, że Twój iPhone wymaga wizyty w serwisie. 

Jakie objawy świadczą o zużyciu się baterii?

Ograniczona żywotność baterii w iPhone sprawia, że po pewnym czasie urządzenie wysyła nam sygnały, świadczące o tym, że konieczna będzie wymiana tego elementu. Najczęstsze objawy to bardzo szybkie rozładowywanie się telefonu, mocne nagrzewanie podczas użytkowania oraz wyłączanie się urządzenia na mrozie. Dodatkowo możemy zauważyć, że aplikacje uruchamiają się znacznie wolniej, przewijanie jest mniej płynne, lampa błyskowa ma mniejszą widoczność, a głośnik działa ciszej. W niektórych przypadkach może nastąpić też puchnięcie baterii. Rozpoznamy to po tym, że będzie ona wypychała ekran lub tył telefonu do góry.

Jeśli zauważymy któreś z tych objawów w naszym urządzeniu, oznacza to, że wymiana baterii jest nieunikniona.

Ile kosztuje wymiana baterii w iPhone?

Koszt wymiany baterii zależy od modelu urządzenia oraz od danego serwisu. W każdy miejscu cennik może się nieco różnić, jednak pewne jest to, że oddając do serwisu starszy model urządzenia od Apple, zapłacimy zdecydowanie mniej niż w przypadku nowszych wersji telefonu. Przykładowo ceny wymiany baterii iPhone 6 wahają się od 100 do 150 zł. Natomiast wymiana baterii iPhone X to już koszt rzędu 200-300 zł.

Oczywiście wciąż jest to bardziej opłacalne niż zakup nowego urządzenia. Dlatego, jeśli nasz telefon odmawia posłuszeństwa, spróbujmy najpierw wymienić baterię.

Czy można samemu wymienić baterię w iPhone?

Teoretycznie baterię w iPhone można wymienić samemu, jednak potrzeba do tego specjalistycznej wiedzy oraz narzędzi. Dodatkowo trzeba liczyć się z tym, że nie kupimy oryginalnej baterii od Apple, ponieważ producent nie sprzedaje zamiennych części klientom indywidualnym.

Zatem zdecydowaniem lepszym rozwiązaniem będzie oddanie naszego telefonu do serwisu, gdzie zajmą się nim specjaliści. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że cały proces zostanie wykonany prawidłowo, a nowa bateria będzie oryginalna. Na taką usługę nie musimy też długo czekać. Niektóre serwisy dokonują wymiany baterii nawet w 30 minut. Plusów powierzenia tego zadania specjalistom jest bardzo dużo, dlatego z pewnością warto zdecydować się na taką opcję.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *