News

Kiedy nie przepłacisz za taryfy na kartę?

Wybierając ofertę na kartę, możemy liczyć się z konkretnymi korzyściami. Zapłacimy tylko za to, co faktycznie wykorzystamy. Warto jednak wiedzieć, kiedy oferta na kartę naprawdę może się opłacać.

Oferty na kartę pojawiły się na polskim rynku telekomunikacyjnym później niż oferty na abonament. Ich ceny na początku były dość wysokie, ale z czasem operatorzy zaczęli oferować atrakcyjniejsze taryfy, a klienci przekonali się do tej usługi. Dziś korzystają z niej miliony osób.

Taryfy na kartę? To się opłaca

Dzisiejsze taryfy w ofertach na kartę w niczym nie przypominają tych sprzed dwóch dekad, kiedy usługa ta pojawiła się na rynku. Być może niektórzy klienci pamiętają jeszcze sytuacje sprzed lat, kiedy zamiast wykonywania normalnych połączeń puszczało się tylko krótki sygnał do rozmówcy, by ten oddzwonił. Popularne było również liczenie znaków w SMS-ach. Wszystko po to, by nie zapłacić zbyt wiele, bo ceny tych usług nie były niskie. Dziś jest zupełnie inaczej, a taryfy na kartę potrafią być bardzo przystępne. Wystarczy sprawdzić ofertę SieMa na kartę i SieMa na kartę PL, gdzie otrzymamy cykliczne pakiety, bonusy gigabajtów za doładowania i moc różnego rodzaju dodatkowych usług za niewielką dopłatą. Podsumowując, dziś korzystanie z taryf na kartę może kojarzyć się przede wszystkim z niewielkimi opłatami i ofertami, które są na tyle elastyczne, że łatwo dopasować je do możliwości własnego portfela. Wynika to przede wszystkim z dużej konkurencji pomiędzy poszczególnymi operatorami. Zliberalizowanie zasad korzystania z taryf na kartę jest już na tyle duże, że nawet jeśli nie odpowiada nam oferta konkretnego operatora, to po jej zakończeniu bez żadnych konsekwencji możemy zmienić ją na inną. Nie wiąże się to z żadnymi karami ani innego rodzaju konsekwencjami ze strony operatorów. Wszystko dlatego, że umowy nie wymuszają długotrwałej współpracy tylko z jednym operatorem i korzystania z jednego tylko planu taryfowego. Kiedy więc kończy nam się jeden pakiet, za moment możemy zacząć korzystać z innego rozwiązania, na przykład Red Bull MOBILE SieMa na kartę i SieMa na kartę PL. Wystarczy kupić starter i zainstalować kartę SIM. Jeszcze kilka lat temu nie było to tak oczywiste, ponieważ w smartfonach montowana była blokada.

Dlaczego warto skorzystać z taryf na kartę?

Wybierając taryfę na kartę, użytkownik ma pewność, że zapłaci dokładnie tyle, ile wydzwoni, napisze SMS-ów lub wykorzysta swój limit na surfowanie w sieci. Bez żadnych dodatkowych umów, abonamentów oraz stałych zobowiązań. W przypadku korzystania z taryf Red Bull MOBILE nie będziemy mieć żadnych problemów z dostępem do pakietów startowych. Można kupić je w wielu popularnych sieciach sprzedaży, takich jak: Żabka, Empik, salony Play, Poczta Polska. Rozwiązania mobilne, które sieci komórkowe wprowadziły jako standard obsługi już parę lat temu, są bardzo wygodne. W sieci Red Bull MOBILE doładowanie telefonu na kartę trwa tylko kilku minut. Usługę tę można wykonać na stronie www.redbullmobile.pl, w aplikacji Play24, przez terminal płatniczy oraz w punktach sprzedaży Play.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *