News Serwis

Kiedy należy wymienić baterię w telefonie iPhone?

Od współczesnych smartfonów wymagamy coraz więcej. Wymagając zapominamy o pewnych ograniczeniach jakim jest bateria. Niestety im bardziej zaawansowane nowości tym szybciej rozładowuje się nasz telefon. Ciągle ładowanie oraz szybkie wyładowanie energii skutkuje osłabianiu baterii, a nawet jej uszkodzeniu zmuszając nas do wymiany akumulatora na nowy.

Wyznacznikiem słabej baterii jest ilość cykli ładowania. Tracimy je najczęściej po całkowitym rozładowaniu urządzenia do 0% rozpoczynając nowe ładowanie od początku. Niestety dla większości użytkowników smartfony zaczynają być czymś więcej niż tylko smartfonem. Mobilne urządzenia służą nam za komputery, prasę, narzędzia bankowe oraz wszystko inne, gdzie tylko możemy wykorzystać smartfona. W ten sposób ludzie bardzo często rozładowują telefon na wieczór. Niestety tuż przed snem urządzenie ląduje do ładowarki i tak podłączony smartfon zostawiamy do rana. Takie zabiegi nie są zdrowe dla baterii, ponieważ mimo czuwania telefon ciągle podłączony jest do ładowarki uzupełniając najdrobniejszy spadek procentowy akumulatora.

Wymiana baterii będzie z czasem będzie konieczna. Wystarczy obserwować

Głównym symptomem świadczącym o padającej baterii jest krótszy czas pracy naszego urządzenia. Korzystając ze smartfona codziennie jesteśmy w stanie zaobserwować czas wytrzymałości naszej baterii. Jeśli dostrzegamy krótszy czas pracy możemy spodziewać się nadchodzącej wymiany baterii. Krótszy czas działania to nie jedyny objaw możliwej podmiany akumulatora. Bardzo popularne dla większości smartfonów, w tym iPhone’ów jest nagłe wyłączanie się telefonu, mimo że na ekranie wyświetlało się jeszcze kilka procent pojemności akumulatora. Do takich działań najczęściej dochodzi w stanie bezczynności, gdzie telefon po prostu sobie pracuje tracąc powoli procenty (np. tryb czuwania).

fot.iFixit.ocm

Oprócz naturalnych wad fabrycznych takich podzespołów nasz iPhone jest w stanie „powiedzieć” nam, kiedy powinniśmy wymienić baterię na nową. I tak w przypadku telefonów iPhone 6 i nowszych system iOS 11.3 i nowszy oferuje nową funkcję wyświetlania kondycji baterii oraz informowania o potrzebie jej wymiany. Możliwości te znajdziemy w zakładce ustawienia > Bateria > Kondycja baterii. Jest to o tyle fajna funkcja, że sami możemy kontrolować akumulator. Usługa wymiany baterii prawdopodobnie będzie nam potrzebna po około 2 latach. Będzie to idealny moment na udanie się do serwisu producenta lub serwisu pogwarancyjnego telefonów iPhone w celu poprawy stabilności naszego urządzenia. Oczywiście podany wyżej czas nie oznaczy, że wymiana baterii iPhone nie będzie nam potrzebna wcześniej. Wszystko zależy od smartfona, systemu oraz naszego sposobu traktowania urządzenia. Przed ewentualną wymianą akumulatora warto zrobić rozeznanie na rynku serwisów Apple w celu wyszukania dla siebie najlepszej oferty.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *