News

Jakie strzelanki są najpopularniejsze?

Strzelanki, czyli tak zwane shootery to obecnie jedne z najbardziej popularnych gier komputerowych. Sięgają po nie głównie nastoletni chłopcy i mężczyźni szukający rozrywki, co nie oznacza jednak, że nie ma kobiet lubiących czasem postrzelać w świecie wirtualnym. Jakie strzelanki są obecnie najbardziej popularne?

Jakie rodzaje strzelanek są dziś dostępne?

Okazuje się, że strzelanki to gry komputerowe mocno różniące się między sobą. Kiedy za kryterium podziału przyjmiemy sposób wyświetlania, wyróżnimy shootery:

  • dwuwymiarowe;
  • trójwymiarowe;
  • pseudo trójwymiarowe.

W przypadku tych pierwszych na postać zarówno gracza, jak i wrogów patrzymy albo z boku, albo od góry. Takich gier nie wyposażono w opcję skalowania obiektów.

W przypadku gier trójwymiarowych możemy mieć do czynienia z perspektywą pierwszej osoby. Co to oznacza w praktyce? Grając w taką grę patrzymy na to, co się w niej dzieje tak jakby własnymi oczami. Wyróżnia się również gry trójwymiarowe, w których świat oglądamy, przyjmując perspektywę trzeciej osoby. Wiele gier daje możliwość przełączania między dwoma sposobami ujęcia rzeczywistości, dając tym samym graczom możliwość wybrania tego, który w danym momencie odpowiada im najbardziej.

Gry pseudo trójwymiarowe to swojego rodzaju rozwiązanie pośrednie między gramy dwu- i trójwymiarowymi.

Popularne strzelanki dzieli się także, uwzględniając sposób poruszania się bohaterów. W grę wchodzi ruch rotacyjny, po linii prostej, a także taki, w którym sterować można wyłącznie celownikiem wybranego rodzaju broni.

Jakie strzelanki są obecnie najbardziej popularne?

Wybór strzelanek jest dzisiaj naprawdę bardzo duży. Do tych, które wśród miłośników gier tego gatunku cieszą się największą popularnością zalicza się między innymi:

  • Saints Row: Self Made;
  • Call of Duty: Vanguard;
  • Back 4 Blood;
  • Far Cry 6.

To oczywiście jedynie wybór tych gier, które zajmują topowe pozycje, jeśli chodzi o popularność.

Czym wyróżnia się gra Saints Row: Self Made?

Akcja tej gry dzieje się w zachodniej części Stanów Zjednoczonych, w mieście Santo Ileso. Zadaniem gracza jest zbudowanie od podstaw swojego przestępczego imperium. Jak się okazuje, gra wcale nie należy do najprostszych. Strzelaniny to jedynie jeden z jej wielu elementów. Gracz ma okazję uczestniczyć między innymi w emocjonujących pościgać. Przystępując do gry, trzeba stworzyć swoją własną postać.

Przed jakim zadaniem staje gracz w grze Far Cry 6?

Stawiając na grę Far Cry 6, gracz przenosi się do tropikalnej Yary. Jego zadaniem jest uczynić wszystko, aby od władzy odsunięty został Anton Castillo – dyktator sprawujący władzę bez żadnych skrupułów. Gra jest naprawdę emocjonująca, wciąga na długie godziny i nigdy się nie nudzi.

Czy Call of Duty: Vanguard to gra zasługująca na uwagę?

Odpowiedź jest prosta: tak! Z pewnością każdy miłośnik strzelanek zna tę słynną serię, która dostarcza ogromnych emocji i z pewnością jeszcze nie raz zaskoczy.

Strzelanki to popularne gry komputerowe, bez których wielu graczy nie wyobraża sobie dnia spędzonego przed ekranem komputera. Te wskazane przez nas to aktualnie absolutny hit, który trzeba znać, jeśli chce uchodzić się za kogoś, kto shootery zna naprawdę dobrze.

Listę strzelanek znajdziesz na stronie https://www.gram.pl/encyklopedia-gier/strzelanka/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *