News Serwis

Jakie są różnice pomiędzy pękniętym ekranem, a uszkodzoną szybką?

W przypadku niektórych uszkodzeń smartfonów zdarza się, że błędnie oceniamy możliwości naprawy. Dotyczy to między innymi uszkodzeń szybki i samego ekranu. Czasami pęknięta szybka mająca sprawny wyświetlacz może być niemożliwa do wymiany.

Uszkodzoną szybkę w telefonach (nie tylko iPhone’ach) da się wymienić. Jest to możliwe dzięki nowoczesnym technologiom. Są jednak pewne wyjątki, które wynikają z pewnych ograniczeń i braku opłacalności samej naprawy. Do oceny możliwych działań jest potrzebna dokładna weryfikacja uszkodzonego smartfona. Co to oznacza? Nie wszystkie pęknięcia szybki da się naprawić w serwisie telefonów Apple. Czasem będzie trzeba dokonać wymiany wyświetlacza, co znacząco zwiększa koszty.

Uszkodziłeś szybkę w telefonie iPhone 11 Pro i nie wiesz, czy możliwa będzie wymiana samego szkła?

Objawy wskazujące na uszkodzoną szybkę w urządzeniu są bardzo proste. Zdarza się jednak, że niektórzy klienci nie zauważają drobnych szczegółów umożliwiających przeprowadzenie usługi w pogwarancyjnych serwisach Apple. Popularnym określeniem uszkodzonej szybki jest tzw. pajączek na wyświetlaczu. Jeśli widzimy takie uszkodzenie, a po włączeniu telefonu urządzenie dalej wyświetla obraz (bez żadnych skaz) oraz dotyk działa prawidłowo możemy być spokojni. W takim przypadku będziemy mogli skorzystać z wymiany szybki, która daje nam nie tylko oszczędność, ale również zachowuje nasze dane i oryginalny wyświetlacz. Najczęściej po upadku naszego urządzenia dochodzi właśnie do takich uszkodzeń, ale zdarzają się również takie defekty, które zmuszają nas już tylko do wymiany całego wyświetlacza.

fot.EverythingApplePro

Pamiętajmy również, że wymiana szybki iPhone 11 Pro nie ogranicza innych napraw naszego urządzenia. Co to oznacza? Jeśli upadek oprócz pękniętego szkła uszkodził nam np. pokrywę baterii lub głośnik to powyższa usługa nie będzie przeszkodą do takiej naprawy. Ważne, abyśmy w chwili oddawania sprzętu do serwisu Apple przekazali taką informację ustalając szczegóły oraz dokładną cenę. Wiele osób często panikuje, że ich telefon nie tylko nie zostanie już uratowany, ale że stracą również wszystkie dane. Wymiana szybki iPhone 11 Pro lub inna naprawa, która nie ingeruje bezpośrednio w pamięć płyty głównej daje nam pewność, że dane będą bezpieczne. Jest to kolejny plus tego typu usługi wykonywanej bezpośrednio w takich punktach serwisowych.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *