News

Jaki zestaw do monitoringu wybrać? Przegląd dostępnych rozwiązań

W dobie rosnącej popularności rozwiązań z zakresu monitoringu coraz popularniejsze stają się gotowe zestawy. Przygotowaliśmy krótki przegląd popularnych kompletów. Jakie zestawy do monitoringu czekają na zainteresowanych?

Monitoring to jedno z kluczowych narzędzi zapewniających bezpieczeństwo i kontrolę w różnych obszarach życia, począwszy od domów, firm, aż po instytucje publiczne. Technologia ta pozwala na ciągłą obserwację i rejestrowanie wydarzeń w określonych przestrzeniach, co może stanowić skuteczną metodę zapobiegania kradzieżom, wandalizmowi, a także stanowić pomocne narzędzie śledcze.

Jaki gotowy zestaw do monitoringu wybrać?

Decydując się na zakup zestawu do monitoringu liczba kamer nie powinna być jedyną wytyczną. Kupujący powinni zwracać uwagę także na to jakie są ich parametry, czy w zestawie znajduje się dysk twardy, switche, przewody, jakie są dane techniczne rejestratora i wiele innych aspektów.

Zwróć uwagę na skład zestawu

Podstawowe zestawy do monitoringu składają się z kilku kamer (tubowych lub kopułkowych) oraz rejestratora, którym może być np. DVR (Digital Video Recorder) lub NVR (Network Video Recorder). Nieco bardziej rozbudowane zestawy mogą zawierać dysk SSD dla szybkiego zapisu danych, konwertery czy switche, które pozwalają na lepszą organizację i zarządzanie siecią kamer. Istotne jest by kupując zestaw do monitoringu mieć na uwadze, że nie zawsze będzie to kompletny zestaw urządzeń, czy akcesoriów montażowych.

Popularne zestawy monitoringu

Wśród rozwiązań oferowanych na rynku szczególnie interesujące wydają się propozycje marek BSC oraz Hikvision, posiadających w swojej ofercie zarówno zaawansowane systemy telewizji przemysłowej, jak i rozwiązania do monitoringu w zupełności wystarczające budynkom jednorodzinnym.

Zestaw do monitoringu z dwoma kamerami od Hikvision

Zestaw ten dostępny jest w dwóch wariantach. Pierwszy H05 z dwoma kamerami kopułkowymi DS-2CD1341G0-I, drugi H04 z dwoma kamerami tubowymi – model DS-2CD1041G0-I. Poza samymi kamerami w komplecie znajdują się również: switch PoE, rejestrator DS-7104NI-Q1, wykorzystujący wydajną kompresję H.265+, umożliwiającą zapis większej ilości nagrań na dysku twardym bez utraty ich jakości oraz dysk twardy 1 TB WD10PURZ dostosowany do pracy ciągłej.

Zestaw ten umożliwia zarówno monitorowanie przestrzeni wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku. Dodatkowo można dokupić puszki montażowe modelu DS-1280ZJ-XS oraz pozostałe peryferia instalacyjne, jak np. skrętkę.

Zestaw monitoringu BCS VIEW

Zestaw monitoringu składa się z czterech kopułkowych kamer BCS-B-MK43600 posiadających oświetlacz IR z zasięgiem do 30 metrów i mechaniczny filtr podczerwieni; rejestratora BCS-V-SXVR0401 z funkcją Pentaplex zapewniającą podgląd na żywo, nagrywanie, odtwarzanie, archiwizacja, zdalny dostęp oraz konwerterów BCS-UHD-TR1S(SET). Aby system działał poprawnie, konieczne jest osobne dokupienie akcesoriów, takich jak przewody czy dysk twardy. Jeśli ktoś woli kamery tubowe, dostępny jest inny wariant zestawu, który składa się z czterech tubowych kamer BCS-B-MT43600.

BCS VIEW to rozwiązanie, które oferuje wyższą rozdzielczość obrazu, dzięki czemu szczegóły są bardziej widoczne, co pozwala na lepszą identyfikację osób i obiektów na nagraniach.

Zestaw BCS-B-KITW(2.0) Wi-Fi BCS BASIC

Ten zestaw wykorzystuje technologię Wi-Fi, co pozwala na łatwiejszy montaż kamer bez konieczności prowadzenia kabli. W skład zestawu wchodzą cztery kamery BCS-B-TIP12FR3-W BCS BASIC oraz rejestrator BCS-B-SNVR0401-W BCS BASIC. Do zestawu dołączone są również akcesoria, takie jak zasilacze, mysz i kołki rozporowe. 

Zaletą tego zestawu jest prostota instalacji, co czyni go odpowiednim rozwiązaniem dla osób, które chcą samodzielnie zainstalować monitoring w swoim domu czy małym biurze.

Podsumowując, zestawy do monitoringu to skuteczne narzędzia zapewniające bezpieczeństwo i kontrolę. Wybór odpowiedniego zestawu zależy od indywidualnych potrzeb użytkownika, miejsca montażu oraz poziomu zaawansowania technologicznego, którego oczekuje się od systemu. Warto dokładnie zaznajomić się z dostępnymi opcjami na rynku, aby wybrać zestaw, który najlepiej spełni oczekiwania i zapewni ochronę interesujących nas przestrzeni. Wszystkie wymienione zestawy do monitoringu znajdują się w ofercie sklepu Fonex, w którym oprócz wspomnianych systemów znajdują się rozwiązania z zakresu kontroli dostępu, alarmów oraz urządzenia z obszaru automatyki domowej i sygnalizacji pożaru.

Artykuł sponsorowany

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *