News

Jaki system prezentacji bezprzewodowej wybrać dla firmy?

Bezprzewodowe Systemy Prezentacji to urządzenia pozwalające na bezprzewodowe wyświetlanie wysokiej jakości obrazu oraz odtwarzanie dźwięku. Często pozwalają one na wyświetlanie prezentacjęi nawet z kilku urządzeń jednocześnie, dzieląc przy tym wyświetlany obraz na części odpowiadające ilości podłączonych użytkowników. System ten możecie kojarzyć z naszego poprzedniego wpisu dotyczącego rozwiązania Barco Clickshare.

Urządzenia te rozwiązują masę problemów związaną z dodatkowym okablowaniem – unikniemy problemów z szukaniem sprawnych kabli i bez problemu podłączymy laptopy, które nie mają wbudowanych zbędnych wyjść na kable. Bezprzewodowa prezentacja przy użyciu odpowiednich systemów nie zawierającej zbędnego okablowania i przejściówek do różnego rodzaju złączy w laptopach, zdecydowanie ułatwiają prezentowanie treści podczas spotkań biznesowych. Transmitowanie prezentacji z dowolnego urządzenia daje ogromną swobodę obsługi oraz rozwiązuje problemy z mobilnością (zdecydowanie pomaga w tym brak zbędnego okablowania). Niektóre rozwiązania wymagają pobrania aplikacji, inne natomiast potrzebują do działania tzw. „buttonów”, – „przycisków”, „pilotów”, do transmitowania obrazu i dźwięku. Najczęściej działają one na zasadzie Plug&Play, pozwalając w szybki sposób przejść do meritum i nie męczyć się z instalacją, oszczędzając cenny czas na spotkaniu.

BenQ Instashow

BenQ InstaShow – łatwe w użyciu urządzenie do prezentacji bezprzewodowych

Niewymagające, łatwe w obsłudze urządzenie Plug&Play w postaci przycisku-pilota, pozwalające na szybkie prezentowanie treści na monitorze/projektorze w sali. Bez oprogramowania, instalacji i konfiguracji.

Barco Clickshare

Opisywane urządzenie działa na identycznej zasadzie co w/w BenQ Instashow – jest to 1 przycisk-pilot, umożliwiający wyświetlanie treści w sali konferencyjnej czy też na spotkaniu. Rozwiązanie Plug&Plan niezawierające zbędnego oprogramowania do obsługi. Należy nadmienić, iż rozwiązanie firmy Barco jest kompatybilne z telefonami czy też tabletami.

Awind wePresent

Niezwykle zbliżone konstrukcyjnie rozwiązanie do Clickshare od Barco. Urządzenie (dla przykładu WiCS-2100) pozwala na obsługę audio i wideo w wysokiej rozdzielczości, z opcją podpięcia zewnętrznego źródła audio przez wyjście mini-jack.

WiCS-2100
Bezprzewodowy menedżer prezentacji WiCS-2100 /fot. Barco

Crestron AirMedia

„Crestron AirMedia 2 – najszybsza, najłatwiejsza w zarządzaniu i bezpieczna technologia prezentacji bezprzewodowej” – tak swój system określa producent. w błyskawiczny sposób możemy prezentować slajdy, filmy czy dokumenty osobom znajdującym się wraz z nami w pokoju. Niestety, do obsługi wymaga aplikacji.

Kramer Via Go

Urządzenie potrafi przesłać obraz o szybkości 60klatek/s, przy 1024-bitowemu szyfrowaniu, co sprawia, że może być bezpiecznie używane w zabezpieczonych sieciach wewnętrznych bez obaw. Urządzenie wspiera DHCP, jest integrowalne z iCloud’em oraz oprogramowaniem VIA Site Management i VIA Pad. Pozwala na obsługę przez Androida, iOS, Windowsa oraz Chromebooka.

VIVITEK NovoConnect

Urządzenie jest wyposażone w narzędzie USB LauncherPlus podobne bardzo do rozwiązania stosowanego w Barco Clickshare. Nowością jest możliwość połączenia przy użyciu kodu QR na urządzeniach mobilnych przez aplikację NovoPresenter. Rozwiązanie VIVITEK’a umożliwia udostępnianie do 4 ekranów naraz przy podłączonych 64 uczestnikach. Produkt oferuje możliwość komentowania i współpracy w czasie rzeczywistym dzięki cyfrowej adnotacji i wyróżnianiu, a także bezprzewodowe udostępnianie plików. System daje możliwość umieszczenia własnego logo, programu spotkania czy instrukcji podłączania na ekranie głównym na początku spotkania. Szyfrowanie AES i zarządzanie dwoma sieciami jednocześnie zapewniają pełne bezpieczeństwo.

Które z prezentowanych rozwiązań spodobało Wam się najbardziej? Trzeba przyznać, że ten segment branży firmowej zaczyna rozwijać się coraz dynamiczniej, a jak wiemy gdy jest potrzeba – jest i podaż. Może prowadzicie firmę i skusilibyście się na umieszczenia jednego z takich rozwiązań w waszej siedzibie? Dajcie nam znać w komentarzach!

Opisywane produkty są dostępne w ofercie PROAV SYSTEMY AUDIOWIZUALNE.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *