News

Jak zabezpieczyć ekran swojego telefonu? Rodzaje i metody ochrony ekranu

Przy zakupie nowego smartfona musimy zwrócić szczególną uwagę na jego bezpieczeństwo. W końcu nikt z nas nie chce, aby został on uszkodzony. Brzydka pajęczynka na ekranie telefonu to chyba najczęstszy widok. Nic dziwnego skoro to właśnie on zajmuje największą powierzchnię w telefonie. W dodatku jest ona całkowicie szklana, przez co zostaje najbardziej podatna na stłuczenie. Co gorsza, może to doprowadzić do problemów z dotykiem. W aktualnych telefonach szkło jest połączone z matrycą, przez co nie każdy z nas potrafi je zmienić. Sam koszt naprawy jest często dość wysoki, przez co warto zadbać o jego ochronę. Pomogą nam w tym dzisiejsze akcesoria do telefonu, które już za chwilę dokładniej omówimy. Przedstawimy 3 najlepsze rozwiązania do ochrony wyświetlacza.

Folie ochronne

Na sam początek weźmiemy folie ochronne. Są one praktycznie niewyczuwalne za sprawą bardzo cienkiej konstrukcji. Świetnie chronią ekran przed zarysowaniami, przejmując je całkowicie na siebie. Jednak nie będą dobrym rozwiązaniem przy upadkach. Nie amortyzują dobrze uderzenia, przez co nasz ekran pozostanie podatny na stłuczenie. Dobre rozwiązanie dla osób uważających na telefon i częściej go zarysują, niż upuszczą. Można je kupić za naprawdę niską kwotę, przez co ewentualna wymiana nie będzie odczuwalna.

Szkła hartowane

Z pewnością najbardziej popularny produkt. Praktycznie każdy z nas razem z zakupem telefonu zakłada na niego szkło hartowane. Są one niezwykle skuteczne i funkcjonalne dzięki swojej twardości i właściwości. Są kilkukrotnie wytrzymalsze od standardowego szkła. Przy tym nie tłuką się na spore, ostre fragmenty, lecz niewielkie odłamki o obłych krawędziach. Doskonale chronią przed zarysowaniami, przy okazji będąc odpornym na uderzenia. Jeśli upadek nie będzie zbyt mocny, to szkło powinno bez problemu dać sobie radę. O wiele łatwiej jest wymienić akcesorium za 10-60 złotych, niż cały wyświetlacz za dobre kilka stów.

Wśród nich możemy wyróżnić zarówno standardowe szkła jak i hybrydy. Te pierwsze znajdziemy już poniżej 10 złotych. Są bardzo wytrzymałe i sztywne, dobrze ochronią ekran, jednak większość z nich zakrywa jedynie szklaną powierzchnię. Znajdziemy też delikatnie przedłużone modele z dodatkową ramką. Dzięki nim wyświetlacz jest osłonięty w pełni. Warto dopłacić do tego rozwiązania, gdyż przy upadku na ukos standardowe szkło może nie zabezpieczyć najbardziej wystających krawędzi.

Hybrydami nazywamy połączenie szkła hartowanego i folii PET. Przez ich połączenie powstał niezwykle elastyczny i wytrzymały produkt. Ochroni ekran na dużo wyższym poziomie. Za sprawą giętkości będzie świetnie amortyzować upadki, nie niszcząc przy tym ekranu. Są stosunkowo droższe od swoich poprzedników. Znajdziemy je w okolicy 30-60 złotych, jednak dopłata będzie korzystna. Dostaniemy w zamian wysokiej jakości hybrydę szkła, które doskonale zabezpieczy wyświetlacz.

Etui chroniące cały telefon

Jednak nie tylko folie i szkła pozwalają zabezpieczyć ekran. Pomogą nam w tym także specjalne etui na telefon, które chronią wyświetlacz. Możemy wśród nich wyróżnić 3 najpopularniejsze modele:

  • Kieszonki – pokrowce, do których wsadzamy telefon. Zabierają nam funkcjonalność urządzenia, ale przy tym chronią naprawdę dobrze. Wykonywane najczęściej ze skóry i ekoskóry. Są to bardzo wytrzymałe i stylowe materiały. Dzięki nim etui będzie doskonale wyglądać i dbać o bezpieczeństwo. Idealne rozwiązanie, gdy odkładamy smartfona na bok. Pozostanie on w pełni zabezpieczony przed uszkodzeniami i brudem.
  • Połączenie etui i szkła hartowanego – czyli hybryda tych dwóch produktów. Dookoła znajdziemy szkło, które chroni urządzenie a na bokach bumper, który zamykamy za pomocą silnych magnesów. Zachowujemy design telefonu dzięki pełnej przezroczystości, a przy tym zabezpieczamy go na naprawdę wysokim poziomie. Polecamy każdemu, kto szuka pełnego bezpieczeństwa.
  • Kabura – przez wszystkich znane etui z klapką. Niezwykle wygodne i skuteczne rozwiązanie. W każdej chwili możemy korzystać z telefonu, a gdy skończymy po prostu zamknąć etui. Ekran nie będzie narażony na uszkodzenie, przy okazji dbając o obudowę. Są w bardzo przystępnej cenie, co dodatkowo przekonuje do jego kupna. Każdy z nas powinien zainteresować się tym modelem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *