Porady okołotechnologiczne

Jak wybrać obrabiarkę do warsztatu?

Wybierając obrabiarkę CNC, wpierw musimy zastanowić się, jakie konkretnie ma mieć ona przeznaczenie. Dzięki temu, łatwiej będzie wybrać sprzęt, który sprosta naszym oczekiwaniom. Wszystko zleży od tego, czy obrabiarka potrzebna będzie tylko sporadycznie do działań hobbystycznych, czy też będzie wykorzystywana przemysłowo.

Jeśli poszukujesz profesjonalnego sprzętu to musisz zwrócić uwagę na kilka bardzo ważnych kwestii:

  • Dokładność z jaką została wykonana rama oraz jej sztywność
  • Dostępność serwisu
  • Wielkość pola roboczego
  • Dostępność wsparcia technicznego podczas wdrażania
  • Jakość wykorzystanych podzespołów

Wszystkie ww. elementy, mają ogromne znaczenie podczas użytkowania. Sprawiają, że jest ono bezproblemowe, a sprzęt wydajny i przyjemny w użytkowaniu.

Konstrukcja

Kiedy już będziesz zdecydowany co do zakupu frezarki CNC, zwróć uwagę na to, czy ramy wykonane są z grafitu czy ze stali. Ma to istotne znaczenie, gdyż są to jedne z najlepszych materiałów. Co je wyróżnia? Przede wszystkim, posiadają one najmniejszą zdolność do wszelkich odkształceń oraz rozszerzalności cieplnej. Co więcej, doskonale absorbują drgania i nie straszne im nawet duże i długotrwałe obciążenia. Jeśli chcesz, aby twoja obrabiarka pracowała z jak największą precyzją i dokładnością, a ślady przesunięć nie były widoczne, zdecyduj się na materiał obrabiany z jednego mocowania, który stanowi konstrukcje monolityczną. Ma to bardzo duży wpływ na długoletnią poprawność geometryczną.

Obrabiarki

Na stronie mettec.com.pl możemy przeczytać, że sercem i najważniejszym elementem obrabiarki są jej podzespoły. Mają one przede wszystkim spływ na takie aspekty maszyny jak: dokładność, wydajność, produktywność i żywotność.

Warto zainwestować w wyższej klasy komponenty. Dzięki temu, mamy pewność, że obrabiarka będzie nie tylko długowieczna, ale również bezpieczna. Ważny aspekt, stanowi tutaj również bezawaryjność. Jednak nawet jeśli takowa wystąpi, części zakupione w renomowanej i profesjonalnej firmie będą posiadały gwarancję lub będą łatwo dostępne.

Usprawnianie produkcji

Kiedy już jesteś zdecydowany na określoną obrabiarkę, przemyśl również kwestie akcesoriów dodatkowych, które przyczynią się do usprawnienia produkcji. Doskonale sprawdzą się tutaj, takie elementy jak: system odpylający, chłodzenia oraz automatycznej wymiany narzędzi, a także czujnik pomiaru wysokości i inne akcesoria, których wymaga proces produkcji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *