News

Jak wybrać najlepszą giełdę kryptowalut?

Wraz z coraz większą popularnością kryptowalut na znaczeniu zyskują dedykowane tym wirtualnym pieniądzom giełdy. To rzeczywiście dobre miejsce, by handlować kryptowalutami i dzięki temu na nich zarabiać. Żeby tak się jednak stało, powinniśmy wiedzieć, na co zwrócić uwagę wybierając odpowiednią giełdę.

Jak mądrze inwestować?

Inwestowanie to świetny sposób na to, by pomnożyć swoje pieniądze. Niezależnie, jak zamierzamy to robić, wykorzystując bardziej tradycyjne, czy nowoczesne metody, musimy wiedzieć, jak krok po kroku zwiększać swoje dochody. W przeciwnym razie, zamiast je pomnażać, stracimy zainwestowane środki. To szczególnie istotne, jak wkraczamy na nowy obszar finansowy, jakim bez wątpienia są kryptowaluty i dedykowane im giełdy, gdzie – jak w tradycyjnych kantorach – możemy wymieniać pieniądze. 

Giełda – jakie daje możliwości?

Z jednej strony wymienimy tu wirtualne pieniądze, na przykład Bitcoiny na Ethereum, z drugiej – możemy połączyć to, co nowoczesne z tym, co tradycyjne, czyli wymienić kryptowaluty na złotówki, euro, dolary itp. (i na odwrót). Wiedząc, jak robić to umiejętnie, mamy szansę na spory zarobek. Do tego niezbędna jest najlepsza giełda kryptowalut. Jaka to? Czym się powinna charakteryzować?

Po pierwsze – bezpieczeństwo

Tam, gdzie w grę wchodzą pieniądze, tam nie może być miejsca na przypadek, dziwne zasady i niezrozumiałe praktyki. Tak to niestety czasem wygląda na niektórych giełdach. Lepiej omijać takie miejsca z daleka. Oceńmy przede wszystkim, czy giełda, z której zamierzamy skorzystać, zapewnia bezpieczeństwo swoim użytkownikom.

Zabezpieczenia powinny być różnorodne i wielopłaszczyznowe jak najbardziej nowoczesne i stale ulepszane. Nim zaczniemy inwestować, sprawdźmy to dokładnie. Przekonajmy się, czy giełda oferuje uwierzytelnienie wielopoziomowe, czy kryptowaluty przechowywane są na tzw. zimnych portfelach (odłączonych od internetu), a także, czy wykorzystywane są programy nagrodowe, na przykład Bug bounty.

Bug bounty – co to takiego?

Stworzone zostały w bardzo słusznym celu, by polepszać jakość i funkcjonowanie giełdy. Skierowane są do każdego użytkownika, który – gdy tylko zauważy błąd na stronie – może go zgłosić i dzięki temu zostać nagrodzony. To ważne, ponieważ praktycznie każda giełda to miejsce mocno narażone na ataki hakerskie. Osoby chcące się włamać do systemu, wykorzystują luki w zabezpieczeniach, więc im szybciej zostaną wykryte, tym lepiej.

Zaplecze techniczne – dlaczego jest tak ważne?

To kolejna niezwykle ważna kwestia, jeśli chodzi o jakość giełdy kryptowalut. Nie jest sztuką stworzyć serwis, który będzie pośredniczył w wymianie walut – sztuką jest zaprojektowanie go z uwzględnieniem wszystkich najważniejszych czynników. I nie chodzi tu tylko o kwestie bezpieczeństwa, ale wszystko to, co decyduje o tym, że dana platforma działa bezawaryjnie, nawet wtedy, gdy obsługuje ogromną ilość transakcji. Nim więc wybierzemy giełdę kryptowalut, przekonajmy się, czy tak jest, dowiadując się jak najwięcej o komponentach technicznych – zastosowanym serwerze, silniku i oprogramowaniu. Tak samo ważny jest czynnik ludzki – pracownicy obsługi muszą pomagać użytkownikom serwisu, reagując na ich potrzeby i zapytania.

O czym dodatkowo pamiętać?

Bezpieczeństwo i zaplecze techniczne to dwa najważniejsze obszary, które na każdej giełdzie kryptowalut powinny być dopracowane do perfekcji. To właśnie na nie głównie zwracajmy uwagę, nie zapominając jednocześnie o pozostałych.

  • Istotne są zwłaszcza opinie innych klientów. Podpowiedzą nam one, jakie praktyki są stosowane w danym miejscu – czy raczej wszystko przebiega bez zakłóceń, czy zdarzają się poważne incydenty, na przykład blokowanie lub utrudnianie wypłatl;
  • Przekonajmy się również o wysokości prowizji, co ma tym bardziej znaczenie, jak planujemy dość często handlować;
  • Liczy się także ilość oraz jakość listowanych kryptowalut, bo najlepsze serwisy dają dostęp do wielu coinów i par walutowych;
  • Zawsze też wybierajmy rodzime serwisy, bo polska giełda kryptowalut zapewnia większą przejrzystość oraz jasne zasady.

Poświęćmy więc trochę czasu, by ocenić, czy giełda, w której zamierzamy zacząć inwestować, to rzeczywiście odpowiednie miejsce.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *