News

Jak wybrać dysk i pamięć przenośną?

Pamięć jest bardzo ważna w kontekście komputerów – w końcu to właśnie od niej zależy to, jak będzie pracował twój komputer. Od niej też zależy, ile rzeczy uda ci się przechować na komputerze. Istnieje szereg różnorodnych dysków i pamięci przenośnych, które są ogromną pomocą dla użytkowników komputerów. Nie trzeba już wymieniać dysku – można dodać drugi, zewnętrzny, na którym też można z powodzeniem przechowywać dane. Jednak żeby wybrać odpowiedni dla siebie dysk, warto najpierw poznać ich możliwości i dowiedzieć się, jakimi kryteriami najlepiej jest się kierować. Tylko wtedy dokonasz najlepszego dla siebie wyboru.

  1. Czym są dyski SSD?
  2. Jak wybrać dyski SSD i pamięci przenośne?
  3. Rozmiar
  4. Zabezpieczenie
  5. Pojemność

Do czego służą dyski SSD?

Dyski SSD to najszybszy i jednocześnie najprostszy sposób na to, byś mógł zwiększyć przestrzeń dyskową komputera, bez konieczności wymiany całego dysku. Wymiana jest bardzo kłopotliwa i doprowadza do utraty danych, które nie zostaną w odpowiedni sposób zarchiwizowane i przechowane, na przykład w chmurze. Dysk zewnętrzny sprawia, że nie ma już tego problemu. Dyski SSD – Allegro.pl służą też do tego, by ułatwić ci przenoszenie danych pomiędzy kolejnymi urządzeniami, bez konieczności przesyłania ich w chmurze, co zwiększa bezpieczeństwo twoich danych.

Czy kierować się przy wyborze dysków SSD i pamięci przenośnych?

Istnieje całe mnóstwo dysków SSD i pamięci przenośnych. Dlatego warto jest wiedzieć, jakimi kryteriami się kierować przy ich wyborze. To sprawia, że nie działasz na oślep i wiesz, które parametry powinny być dla ciebie tymi kluczowymi. Co w takim razie jest ważne przy wyborze dysku SSD i pamięci przenośnej?

Rozmiar

Istnieją dyski w różnych rozmiarach – najpopularniejszy to 2,5 cala, co sprawia, że są większe od najzwyklejszych pendrive’ów. To jednak znacząco wpływa na bezpieczeństwo twoich danych. Jeśli jednak jesteś fanem miniaturyzacji, możesz się zdecydować na znacznie mniejszy dysk – taki o wielkości nawet mniejszej niż 2 cale.

Zabezpieczenie obudowy

Zabezpieczenie obudowy jest niezwykle istotne, bo to ona chroni twój dysk, a więc także twoje dane przed uszkodzeniami. Producenci najczęściej stosują wzmocnione materiały, które sprawiają, że dysk odporny jest na wstrząsy i uderzenia. Jednak coraz częściej stosują też materiały wodoodporne, dla większego bezpieczeństwa danych.

Pojemność

Pojemność zależy głównie od tego, w jakim celu zamierzasz wykorzystywać dyski przenośne. Jeśli chcesz tylko przenosić standardowe pliki, nie musisz wcale wybierać najbardziej pojemnych dysków. Jeśli jednak chcesz za ich pomocą powiększyć możliwości dysku twojego komputera lub chcesz, by dyski przenośne stanowiły kopie zapasowe, postaw na te najbardziej pojemne, o pojemności nawet do 2TB.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *