Porady okołotechnologiczne

Jak sprawdzić, czy hosting jest szybki? Jak przetestować hosting?

Decydując się na jakikolwiek zakup, dobrze jest, jeśli otrzymany produkt lub usługa pokrywają się z obietnicami sprzedawcy. O ile w przypadku handlu tradycyjnego sprawdzenie jakości zakupu jest relatywnie proste, usługi sieciowe, jak hosting mogą rodzić nieco więcej problemów. Wcześniejsze sprawdzenie produktu jest jednak możliwe, więc jeśli ty też chcesz dowiedzieć się, jak przetestować szybkość hostingu, czytaj dalej!

Darmowy okres próbny szybkiego hostingu

Stare przysłowie mówi, żeby nie kupować kota w worku. Może się ono również sprawdzić, kiedy szukamy szybkiego hostingu plików lub stron www. Usług tego rodzaju jest bowiem w sieci bardzo dużo, a większość z nich różni się detalami technicznymi, które mogą być dla niektórych po prostu niezrozumiałe.

Rozwiązaniem najprostszym, może być przetestowanie usług różnych dostawców w praktyce. Jeśli jeszcze nie miałeś okazji korzystać, szybki hosting przetestuj bezpłatnie z seohost.pl i sprawdź, czy jest to oferta dla Ciebie. Okresy próbne często nie są wiążące, a dają możliwość sprawdzenia oferty na własnej skórze. Jest to również jedno z prostszych rozwiązań, ponieważ nie wymaga dogłębnej analizy szczegółów technicznych. Sprawa jest więc prosta, jeśli szukamy szybkiego hostingu pod WordPress, wystarczy wybrać odpowiednią opcję próbną u dostawcy i sprawdzić, która oferta będzie dla nas najlepsza.

Porównaj opinie o szybkich hostingach

Kolejną prostą metodą na to, jak sprawdzić szybki hosting przed podjęciem decyzji, jest najzwyklejsze przeczytanie opinii użytkowników. Wiele osób, które wcześniej skorzystało z danej usługi hostingowej, może mieć o niej dość sporo do powiedzenia. Przeglądając internet w poszukiwaniu opinii o wybranej przez nas usłudze, z łatwością możemy wyrobić sobie zdanie i podjąć bardziej świadomą decyzję.

Warto również wspomnieć, że oferty oceniane wysoko mogą okazać się nie tylko szybkie, ale także bardziej pewne i wygodne. Jest to istotne tak samo przy rozbudowanych hostingach plików czy stron www, ale również w wypadku najprostszego hostingu zdjęć. Niezawodność i płynność działania mogą bowiem przyspieszyć pracę nawet bardziej, niż użycie najszybszego dysku.

Zaawansowane testy szybkiego hostingu

Nie można zapominać, że szybkość hostingu jest jak najbardziej wymierna i możliwa do sprawdzenia. Szukając więc oferty dla siebie, warto skorzystać z wymienionych wyżej sposobów i jeśli czujemy się z tym komfortowo, rozszerzyć je o profesjonalne testy internetowe. Najprostszym z nich, jest test przepustowości, który można wykonać, na przykład za pośrednictwem strony internetowej Speedtest.net. Pozwala on na sprawdzenie połączenia internetowego na hostingu.

Z innych popularnych testów, warto wspomnieć o sprawdzeniu szybkości dysku i wydajności dysku, teście szybkości serwera DNS czy wydajności PHP i bazy danych MySQL.

Zastanawiając się więc, jak przetestować hosting, jednym z najprostszych rozwiązań, jest skorzystanie z okresu próbnego u wybranego dostawcy. Przed podjęciem wiążącej decyzji, warto również przejrzeć i porównać opinie poszczególnych usług. Jeśli czujemy się wystarczająco kompetentni, w sieci dostępne są również bardziej profesjonalne testy internetowe, które mają na celu sprawdzić już dokładne parametry oferowanego hostingu.

Artykuł sponsorowany

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *