Porady okołotechnologiczne

Jak produktywnie spędzać czas z dzieckiem?

Dzieci coraz bardziej potrzebują kreatywnych zabaw, pobudzających ich wyobraźnię i chęć do nauki. W żadnym wypadku rozwiązaniem nie jest przekazanie smartfonu, tabletu czy włączenie telewizora. Produktywne spędzanie czasu z dzieckiem wymaga od rodziców zaangażowania, a my podajemy przykłady, jak można wspólne momenty zagospodarować.

Już na początku zaznaczymy, że we wspólnym spędzaniu czasu z dzieckiem pomoże wspólna pasja czy hobby. Kształtowanie jej już od najmłodszych lat będzie procentowało później, dając radość z chwil rodzicom i dzieciom.

Pasja to wybór rodzica i dziecka

Pamiętajmy, że wspólne pasje to gwarancja nie tylko wspólnego czasu, ale też możliwość długich dyskusji na jej temat, wymiana spostrzeżeń czy ewentualnych uwag na jej temat. Stąd warto krzewić w dziecku np. rodzinne układanie puzzli czy granie w gry planszowe. Te zbliżają do siebie i pomagają w budowaniu rodzinnych relacji.

Jeżeli chcemy postawić na coś, co kształtuje charakter, wzmacnia pozytywne postawy patriotyczne, uczy historii, a jednocześnie jest międzypokoleniowe, to świetnym hobby na całe życie będzie numizmatyka. Zbieranie kolekcjonerskich monet i medali sprawia, że dziecko wraz z rodzicem mogą np. czytać o pochodzeniu danej monety lub postaci na niej wybitej lub uczyć się o wydarzeniach historycznych z przeczytanych na eksponacie treści.

Skarbnica Narodowa pomoże Ci w rozwijaniu pasji

Złote monety czy inne medale będą też świetnym prezentem na urodziny, imieniny czy inne okazje dla dziecka. Znajdziecie je na stronie Skarbnicy Narodowej, która pomoże we wspólnym rozwijaniu pasji. Pamiętaj, że już jedna moneta jest świetnym wstępem do długiej historii kolekcji numizmatycznej i jej posiadacza, trwającej całe życie. Wzmacniaj pozytywne postawy swojego dziecka przy kolekcjonowaniu monet, znaczków, orderów i medali, bawiąc się i ucząc przy jednym stole.

Więcej informacji o pamiątkowych monetach znajdziesz na stronie internetowej Skarbnicanarodowa.info.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *