Porady okołotechnologiczne

Jak podłączyć telefon do telewizora?

Wiele osób może zastanawiać się, jak połączyć telefon z telewizorem – zwłaszcza, że coraz więcej programów dostępnych jest online, rozpowszechniony jest również streaming, a obejrzenie ulubionego twórcy czy nowego serialu na dużym ekranie jest znacznie bardziej satysfakcjonujące. Jak podłączyć telefon do telewizora? Na ile sposobów można to zrobić?

Jak podłączyć telefon do telewizora przez HDMI?

Pierwszą opcją może być podłączenie smartfona do telewizora za pomocą kabla HDMI. Problem polega jednak na tym, że o ile jest to możliwe w przypadku laptopów, o tyle smartfony nie mają wbudowanego wejścia HDMI. Z tego względu konieczne jest użycie dodatkowej przejściówki MHL – posiadającej końcówkę Micro-USB, pasującą do telefonu. Jak udostępnić obraz z telefonu na TV przez USB? Druga końcówka przejściówki ma wejście HDMI, pasujące do telewizora. Wystarczy zatem podłączyć oba urządzenia do przejściówki.

Więcej informacji znajdziesz na stronie: https://www.njumobile.pl/artykuly/jak-podlaczyc-telefon-do-tv

Jak podłączyć telefon do telewizora bez HDMI?

Opcja podłączenia smartfona do TV przez HDMI może być jednak niewygodna – właśnie ze względu na konieczność posiadania specjalnej przejściówki. Alternatywą może być wykorzystanie sieci bezprzewodowej. Jak podłączyć telefon do telewizora przez Wi-Fi? Po pierwsze – na smartfonie należy zainstalować właściwą aplikację, taką jak np. SmartView (w przypadku telefonów z Androidem) lub Screen Mirror+ (dla posiadaczy iPhone’a). Kolejnym krokiem jest połączenie zarówno TV jak i telefonu z siecią. Później wystarczy tylko uruchomić aplikację na smartfonie i postępować według wskazówek. Możliwe jest również wykorzystanie technologii Wi-Fi Direct. Zdarza się jednak, że posiadany model telewizora nie obsługuje tego typu przesyłania danych mobilnych.

Jak podłączyć telefon do telewizora bez Wi-Fi?

Jeszcze inną sposobem na to, jak połączyć telefon z telewizorem, jest wykorzystanie funkcji Bluetooth. Jak połączyć telefon z telewizorem przez Bluetooth? Należy po prostu sparować oba urządzenia włączając odpowiednią funkcję w TV i telefonie. Problem polega jednak na tym, że oba sprzęty muszą taką funkcję posiadać – a w telewizorach starszego typu często takiej opcji nie ma. Wtedy najbezpieczniejszym rozwiązaniem będzie powrót do opcji numer jeden – czyli połączenia przez HDMI (i Micro-USB).

Cała operacja połączenia smartfona z TV nie jest zatem zbyt skomplikowana – i jedna z podanych wyżej opcji powinna bez problemu zadziałać.

Artykuł powstał we współpracy z nju mobile

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *