News

Jak odpowiednio zabezpieczyć ekran telefonu przed uszkodzeniem?

Jedną z najczęstszych przyczyn, dla których telefony trafiają do serwisu, są uszkodzenia wyświetlaczy. Smartfony są mocno eksploatowane, co sprawia, że bardzo często narażamy je na upadek lub przygniecenie. I choć wielu użytkowników decyduje się na zakup pokrowca, to niestety większość osób zapomina już o tym, że zabezpieczenie na ekran też mogłoby się przydać.

Oczywiście zabezpieczenie na ekran też nie da nam pewności, że nasze urządzenie będzie bezpieczne. Jednak znacznie zwiększy szansę na to, że nasz wyświetlacz w chwili upadku nie zostanie uszkodzony. Dobre zabezpieczenie na ekran będzie jednak idealną ochroną wyświetlacza przed zarysowaniami. Jeśli nie udało Ci się na czas odpowiednio zabezpieczyć telefonu, zawsze możesz skorzystać z usług naprawa iPhone Warszawa.

Zabezpieczenie na ekran – Jakie są rodzaje?

Odpowiednie zabezpieczenie na ekran ma za zadanie uchronić nasz wyświetlacz w chwili upadku. Odpowiada też za ochronę przed zarysowaniami. Decyzja o jego wyborze może jednak nie okazać się wcale taka łatwa. Na rynku możemy znaleźć różne rodzaje materiałów chroniących ekrany telefonów komórkowych. Najpopularniejsze zabezpieczenie na ekran to z pewnością folia lub szkło. Każde z nich ma jednak wady i zalety. Wybierając zabezpieczenie na ekran, warto dokładnie poznać wszystkie cechy tego typu produktów.

Zabezpieczenie na ekran – Folia ochronna

Decydując się na zakup folii ochronnej, należy upewnić się, że wybierany produkt będzie odpowiednio dopasowany pod wybrany model ekranu smartfona. Każdy telefon ma nieco inne rozmieszczenie aparatów, czujników i niektóre modele przycisków. Właśnie dlatego tak ważne jest sprawdzenie, czy kupione zabezpieczenie na ekran posiada odpowiednie wykrojenia i rozmiar. W wielu przypadkach tanie folie są źle poprzycinane. To sprawia, że nie chronią całego wyświetlacza, szybciej się odklejają, albo zasłaniają przycisk lub głośnik.

Słabe folie potrafią też wpłynąć na kolor i nasycenie matrycy, co może zmniejszyć komfort codziennej pracy. Zabezpieczenie na ekran w postaci folii ochronnej charakteryzuje się też niską odpornością na uszkodzenia mechaniczne. Folia ochroni telefon od delikatnych zadrapań, czy przytarć, ale nie poradzi sobie z większymi rysami, czy mocniejszym upadkiem. To zabezpieczenie na ekran potrafi też łatwo się odklejać. Gdy pod folią ochronną zbierze się kurz, powstają pęcherzyki powietrza.

Zabezpieczenie na ekran – szkło hartowane

Drugie popularne zabezpieczenie na ekran to szkło hartowane, które jest zdecydowanie lepszym, ale i droższym wyborem. Szkło hartowane będzie idealnie pasować do rozmiaru wyświetlacza. Dzięki temu nie będzie blokować przycisków i nie zasłoni elementów takich jak głośnik, czy aparat. Zabezpieczenie na ekran otrzymuje się razem ze specjalną szmatką, dzięki której pozbędziemy się tłustych plam oraz kurzu. Zabezpieczenie na ekran w postaci szkła hartowanego charakteryzuje się bardzo wysoką wytrzymałością na zarysowania, upadki i uderzenia.

Szkło nie wpływa na kontrast i barwy matrycy. Dodatkowo nie utrudnia też ruchów dłoni po ekranie, co może się zdarzyć w przypadku niektórych folii. Zabezpieczenie na ekran takie jak szkło hartowane posiada skalę twardości, którą warto sprawdzić przed zakupem. Szkło na telefon powinno mieć wartość H8 lub H9. Mniejsze wartości nie będą wystarczająco wytrzymałe. Szkła 8H można zarysować tylko innym szkłem, a te o oznaczeniu H9 tylko ostrzem diamentowym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *