Gry News

Jak naprawić „error Dev 5573” w Call of Duty Warzone?

Błędy w grach potrafią zdenerwować. Często pokazujące się komunikaty psują nam zabawę utrudniając również zdobycie kolejnych poziomów czy dodatków. Ponadto wszystkie błędy w danej grze „rzucają złe światło” na twórców gry dając nam opinie, która czasem może się przerodzić w medialny szum i spore problemy na rynku. Przykładem jest oczywiście gra Cyberpunkt 2077, która niezmiennie pozostaje na językach wielu portali. Oprócz tych większych problemów, z jakim obecnie mierzy się firma CD Projekt zdarzają się też te mniejsze, które można usunąć (doraźnie) w bardzo prosty sposób. Mowa o błędzie „error Dev 5573” występującym od kilku dni w grze Call of Duty Warzone. Jak się okazuje, jest sposób na szybkie usunięcie problemu, wykonując potocznie określaną „prowizorkę”. Zobaczmy jak naprawić błąd error Dev 5573.

Pierwsze co przychodzi nam do głowy, to oczywiście problemy z internetem lub serwerami gry. Wydawać się to może nie tylko prawdopodobne, ale również i przekonujące w przypadku częstych lagów lub komunikatów o utracie połączenia internetowego. Na pierwszy rzut oka ta teoria wydaje się być trafiona. W celu poprawy jakości połączenia sprawdzamy nasze łącze, robimy testy pingu oraz aktualizujemy urządzenie w celu poprawy jakości, oraz wirtualnych rozgrywek. Bardzo często wykonujemy również restart urządzenia z myślą, że problem jest chwilowy i zaraz wszystko będzie działać prawidłowo. Okazuje się, że prawda jest zupełnie inna, której sam osobiście doświadczyłem.

Jak naprawić „error Dev 5573” w Call of Duty Warzone?

Wykonując powyższe czynności zacząłem wątpić w swoje urządzenie (konsola PS4) łudząc się, że może są to tylko problemy z internetem, a nie jakaś poważniejsza awaria zmuszająca mnie do wymiany urządzenia lub naprawy w serwisie. Prawda okazała się zupełnie inna. Opisywany problem to znacznie większa wpadka samego twórcy niż mogłem się spodziewać. Przy rozwiązaniu błędu error Dev 5573 w Warzone nie pomogą nam wszystkie powyższe czynności (oczywiście możecie ich spróbować, ale zalecam inne działanie). Kluczem do sukcesu jest zmiana skórek, zmiana postaci, zmiana zegarków oraz zmiana broni na te sprzed pierwszego sezonu Call of Duty Warzone.

Call of Duty Warzone

Pisząc prościej: wystarczy zmienić w grze obecną postać (operatora) na tego przed połączeniem Cold War z Warzone. Ponadto warto usunąć wszystkie zegarki na ręku naszej postaci (najlepiej pozostawiając operatora bez zegarka) zmieniając również swoje ulubione bronie w zestawach. Co to dokładnie oznacza? Nie sygnujmy gwiazdką broni z Black Ops Cold War (oznaczenie ulubionego zestawu). Spróbujmy usunąć oznaczenie lub dodać je na innych broniach pochodzących jeszcze ze „starego arsenału” Warzone.

Zdaje sobie sprawę, że może to być dla niektórych szok wywołujący wiele pytań. Cóż, ale tak obecnie jest to jedyny znany (przynajmniej mi) sposób na usunięcie błędu „error Dev 5573” z gry Call of Duty Warzone. W tym miejscu od razu uprzedzam pytanie – po zmianach będziecie mogli grać bronią, jaką wybierzecie z zestawu startowego (może być również z gry Cold War).

Call of Duty Warzone – zmiana zegarka

Po tych zmianach nie powinniście mieć już problemu z błędem, a Wasza gra będzie trwać nieco dłużej niż 2 minut niezależnie od trybu rozgrywki. Jest to dość ważna informacja, ponieważ słyszałem, że niektórzy posuwali się do ponownych instalacji gry w celu usunięcia problemu. Zanim skorzystacie z takich rozwiązań pamiętajmy, aby nie zakładać najgorszego. Oddanie sprzętu do serwisu w celu naprawy powinno być ostatecznością w szczególności w przypadku problemów z grami.

Jest nadzieja, że „error Dev 5573” w Call of Duty Warzone niedługo zniknie

Z informacji pochodzących od różnych graczy wiem, że twórcy cały czas pracują nad poprawą gry. Mowa również o usunięciu problemu, który w zasadzie wynika z błędu postaci oraz nowych skórek i dodatków (moim zdaniem połączenia Cold War z Warzone). Wielu graczy ciągle zgłasza swoje problemy do twórców chcąc przyczynić się do poprawy gry Warzone. Właśnie dlatego Activision udostępniło na swojej stronie specjalny link z formularzem, w którym można zgłaszać wszystkie błędy napotkane na mapie Verdańsk oraz innych tytułach z serii COD.

Zgłaszanie error Dev 5573 Warzone

Jednym z nich jest error Dev 5573 umożliwiający graczom rozgrywkę jedynie na około dwie minuty, ponieważ później konsola blokuje (lub inne urządzenie) się przenosząc nas do ekranu startowego całej gry. Co ciekawe, wielu graczy nie zdaje sobie sprawy, że rozwiązanie jest tak blisko. Jestem przekonany, że „masowe” zgłoszenia błędu pomoże twórcom udoskonalać grę i poprawiać jej wydajność, tak aby gracze mogli cieszyć się z kolejnych sezonów tej naprawdę popularnej strzelanki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *