Porady okołotechnologiczne

Jak działają drukarki sublimacyjne?

Na rynku w sprzedaży dostępnych jest wiele różnych modeli drukarek, od tych tradycyjnych po te nieco bardziej specjalistyczne i nowoczesne. W ostatnich miesiącach dużą popularność i sympatię użytkowników zyskały tzw. drukarki sublimacyjne. Dlaczego? Największą ich zaletą jest wysoka jakość uzyskanego wydruku a wszystko to dzięki zastosowaniu technologii termosublimacyjnej. Czym wyróżnia się ten rodzaj drukarek? Jak wygląda ich obsługa?

Drukarka sublimacyjna – czyli jaka? 

Osoby, które pierwszy raz spotkały się z tym stwierdzeniem z pewnością nie do końca wiedzą czym różni się drukarka sublimacyjna (termosublimacyjna) od tej tradycyjnej. Otóż drukarki sublimacyjne są urządzeniami, które barwnik na papier przenoszą przy pomocy wytwarzanego ciepła. W dzisiejszych czasach ten model drukarek wykorzystuje się zarówno do celów przemysłowych, jak i prywatnych. Chętnie korzystają z nich przedsiębiorcy oraz klienci indywidualni.

Drukarka sublimacyjna – obsługa

Wbrew pozorom korzystanie z tego urządzenia nie jest tak trudnym i skomplikowanym zadaniem jakby się mogło wydawać. Drukarki sublimacyjne są bardzo proste w obsłudze, warto jednak wiedzieć, że służą one przede wszystkim do wydruku fotografii. Proces obsługi nie różni się niczym od obsługi tradycyjnej drukarki, urządzenie przed użyciem należy zainstalować, dopiero potem można rozpocząć drukowanie np. zdjęć czy ulotek reklamowych.
Dzięki wykorzystaniu zjawiska sublimacji barwnik znajdujący się w pojemniku na tusz, w trakcie działania drukarki zmienia swoją stałą postać na stan gazowy, co umożliwia jego przetransportowanie na specjalny papier.

Największą zaletą drukarek sublimacyjnych jest wysoka jakość uzyskanego wydruku, co więcej na dużą pochwałę zasługuje jego trwałość. Fotografie nie blakną wraz z upływem czasu, są również odporne na szkodliwe działanie promieni słonecznych a nawet wilgoci i wody, oczywiście wszystko zależy od rodzaju użytego barwnika – im jest on wyższej jakości, tym efekt końcowy będzie zdecydowanie lepszy.
Czy zakup drukarki sublimacyjnej się opłaca? Jak najbardziej, zwłaszcza w sytuacji, kiedy często wywołujesz zdjęcia bądź profesjonalnie zajmujesz się tworzeniem druków reklamowych.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie drukarki sublimacyjnej? 

Decydując się na zakup drukarki sublimacyjnej należy skupić się w dużej mierze na jej parametrach technicznych. Najpopularniejszym rodzajem są drukarki umożliwiające wydruk zdjęć w rozmiarze A4. Wysokiej jakości drukarki sublimacyjne dostępne są na https://www.supportart.pl/drukarki-sublimacyjne/473-drukarka-sublimacyjna-epson-l310-format-a4-supportart.html. To co wyróżnia te urządzenia to wysoka jakość wykonania połączona z łatwością użytkowania. Dodatkowo dostępna w ofercie drukarka charakteryzuje się niezwykle estetycznym wyglądem, dzięki czemu świetnie będzie prezentować się w miejscach biurowych. Co więcej, ten model został wyposażony w uniwersalny pojemnik na tusz, który pozwala na wykorzystanie barwników wielu różnych marek – od tych tańszych po droższe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *